Wydział Prawa i Administracji

Dr hab. Magdalena Habdas z Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego
Dr hab. Magdalena Habdas z Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego

Katowice
ul. Bankowa 11b
tel.: 32 359 16 55
sekrwpia@us.edu.pl
www.wpia.us.edu.pl

Wydział Prawa i Administracji UŚ jest trzecim najlepszym wydziałem w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku jest jednym z najbardziej obleganych przez maturzystów kierunkiem. Droga do prawniczej kariery jest długa i bardzo trudna. Warunkiem zatrudnienia na stanowisku sędziego, prokuratora, radcy prawnego bądź rozpoczęcia praktyki adwokackiej czy notarialnej jest złożenie odpowiedniego egzaminu po odbyciu aplikacji: sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, notarialnej czy radcowskiej. Dlatego tak ważna jest podstawa – dogłębne i solidne studia prawnicze. A takie właśnie zapewnia katowicki Wydział Prawa i Administracji. Decyduje o tym znakomita kadra naukowa. Na program studiów stacjonarnych składają się przede wszystkim przedmioty podstawowe – prawnicze lub administracyjne, istnieje także możliwość wyboru dodatkowych uzupełniających oraz interdyscyplinarnych, zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami oraz przyszłymi zamierzeniami zawodowymi.

W 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zainaugurowano Szkołę Prawa USA, która została zorganizowana we współpracy z trzema wydziałami prawa amerykańskich uniwersytetów: The Loyola University New Orleans College of Law, The University of Arkansas at Little Rock, William H. Bowen School of Law oraz The University of Toledo, College of Law. Wydział planuje także uruchomienie Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej.

Obraz możliwości poszerzania zainteresowań i zdobywania wiedzy prawniczej dopełnia działająca od kilku lat Studencka Poradnia Prawna oraz kilka prężnie działających studenckich kół naukowych.


Fotografie: Małgorzata Kłoskowicz