Festiwal Kultury Absurdalnej 2007

Coś z "sensem w bezsensie"

Festiwal Kultury Absurdalnej Absurdalia 2007 to pięciodniowa impreza, która odbędzie się w dniach 14-18 listopada 2007 roku. Miejscem, które na Festiwal wybrali organizatorzy są Katowice - miasto perspektyw i rozwoju. Uczestnikiem może zostać każdy, kto odnajdzie w sobie pasję i odwagę współtworzenia kultury niezależnej. Festiwal jest szansą i wyzwaniem dla artystów na przeniesienie absurdu życia codziennego na różne dziedziny sztuki, takie jak film, fotografia, teatr, muzyka, rzeźba czy też malarstwo. Projekt organizowany jest przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży i Stowarzyszenie Działań Nietypowych "Szatnia".

- Poprzez Festiwal chcemy przede wszystkim dać możliwość wypromowania się nieznanym lub niedocenianym grupom i twórcom - mówi koordynator projektu Urszula Siek. - Ponadto będzie on doskonałą promocją Śląska, jako regionu otwartego na nowatorskie pomysły rozwoju kulturowego - dodaje.

Organizatorzy pragną zachować cykliczność imprezy. "Absurdalna" miałyby być organizowane raz do roku w okresie jesiennym. Chcieliby, aby w przyszłości Festiwal miał charakter ogólnopolski, a z czasem być może zasięg europejski. Powinien przyciągać na Śląsk ludzi z całej Polski, docelowo z Europy, tym samym przyczyniając się do rozgłosu medialnego naszego regionu.

W programie tegorocznej edycji znajdą się m.in.: cykl wykładów dotyczących absurdu, przegląd teatralny w Teatrze Śląskim na Scenie w Malarni, a także pokazy filmów w kinie studyjnym "Światowid", wieczór poetycki w Śląskim Planetarium i koncerty zespołów muzycznych w Mega Clubie w Katowicach. Nie zabraknie kabaretów i na pewno świetnej zabawy. Więcej na stronie: http://www.absurdalia.pl/.

Program Festiwalu Kultury Absurdalnej - Absurdalia 2007

14 listopada 2007
Cykl wykładów dotyczących absurdu. Start:godz.10:00/Miejsce: Uniwersytet Śląski
Przegląd teatralny. Start: godz.18:00/Miejsce: Scena w Malarni

15 listopada 2007
Koncerty zespołów muzycznych. Start: godz. 18:00/Miejsce: Mega Club

16 listopada 2007
Przegląd filmowy. Start: godz. 18:00/Miejsce: Kino Studyjne "Światowid"

17 listopada 2007
Wystawa fotograficzna i ekspozycja prac plastycznych.
Start: godz. 16:00/Miejsce: Galeria Marchołt
Wieczór poetycki. Start: 20:00/Miejsce: Planetarium Śląskie

18 listopada 2007
Finał Festiwalu Kultury Absurdalnej - Absurdalia 2007 Start: 18:00/Miejsce: Mega Club

Autorzy: Redakcja