Poznajmy się

ADAM KURZEJA
Główny specjalista ds. promocji zagranicznej
Dział Współpracy, Promocji i Karier

Adam Kurzeja

Pracuje w Uniwersytecie Śląskim od 1997 roku. Przez okres ponad 10 lat zajmował się współpracą z zagranicą oraz promocją osiągnięć naszej Uczelni w innych krajach. Jest przekonany, że Uniwersytet Śląski, w warunkach globalizacji, potrzebuje stosownych przygotowań do umiędzynarodowienia działalności naukowej i dydaktycznej. To zwolennik rozwoju współpracy międzynarodowej zarówno w sferze badań naukowych, dydaktyki jak i zwiększenia ilości studentów zagranicznych uczących się na Uniwersytecie Śląskim. W swojej pracy koncentruje się na szeroko pojętej promocji Uczelni za granicą, w tym miedzy innymi na opracowywaniu angielskojęzycznej literatury promocyjnej, prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego na wystawach i targach edukacyjnych za granicą oraz na prowadzeniu angielskojęzycznej strony internetowej UŚ.

AGNIESZKA DUNAJ
Biuro Karier
Dział Współpracy, Promocji i Karier

Agnieszka Dunaj

Jest absolwentką pedagogiki i doradztwa zawodowego na Uniwersytecie Śląskim. Z tym miejscem postanowiła związać się również zawodowo i pracuje tu od 2000 roku (zaczęła jeszcze jako studentka w biurze Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego, a od 2003 roku w Biurze Promocji i Karier). Praca doradcy zawodowego w Biurze Karier pozwala jej uniknąć tego, czego boi się najbardziej - rutyny i monotonii. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość twórczego podejścia do zadań oraz wspaniały zespół. W życiu prywatnym jest niespokojnym duchem - często i chętnie podejmuje nowe wyzwania, chętnie uczy się nowych rzeczy, np. jazdy na nartach, gry w tenisa, języków obcych (ostatnio francuskiego), fotografowania. Bardzo lubi spędzać wolny czas aktywnie, najchętniej z grupą przyjaciół, czasami jednak ceni sobie chwile spędzone w zaciszu własnego mieszkania, z dobrą książką w ręce, zwłaszcza autorów południowo-amerykańskich.

JOANNA SADOWSKA
Biuro Karier
Dział Współpracy, Promocji i Karier

Joanna Sadowska

Jest absolwentką, wymarzonej pod koniec liceum, socjologii Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu komunikacji perswazyjnej: reklamy, public relations i promocji politycznej. Drugie studia podjęła zafascynowana ludzkim umysłem, psychologią, z racji pierwszego kierunku a także psychologią społeczną. W Biurze Karier zajmuje się wyszukiwaniem ofert pracy, staży i praktyk dla studentów i absolwentów oraz współpracą z pracodawcami.
Jako mała dziewczynka chciała zostać baletnicą, potem narodziło się pragnienie zostania zawodowym hokeistą, które nie minęło do dzisiaj. Okazało się jednak, że nie produkują takich małych kostiumów. Uwielbia żelki, książki Jonathana Carrolla, obrazy Monet'a, muzykę latynoamerykańską i starego, dobrego i poczciwego rock'n'roll'a. Lubi także grać w samotności na pianinie.

ALICJA RYMASZEWSKA
Biuro Promocji i Imprez Akademickich
Dział Współpracy, Promocji i Karier

Alicja Rymaszewska

Jest absolwentką socjologii reklamy i komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Aktualnie kontynuuje studia na ostatnim roku studiów magisterskich - komunikacja społeczna. Zanim podjęła pracę w Dziale Współpracy, Promocji i Karier była Koordynatorem ds. PR i Promocji Samorządu Studenckiego UŚ, a wcześniej przewodniczącą Koła Naukowego Socjologii Reklamy Komunikacji Społecznej. W trakcie aktywności studenckiej zrealizowała szereg projektów, m.in. konferencje, szkolenia, warsztaty reklamy i grafiki komputerowej oraz akcje charytatywne. Jest jednym z głównych organizatorów akcji charytatywnej "UŚ dla dzieciaków", która w ciągu ostatnich lat dotarła do ok. 300 dzieciaków z terenu Katowic i Zagłębia. Prywatnie ma czwórkę rodzeństwa i psa Igora. Ponadto pasjonuje się reklamą i nowymi formami jej komunikacji. W wolnych chwilach (jeśli takie ma) czyta książki w parku. W życiu kieruje się zasadą, iż "bezsensownie stracony czas nigdy do ciebie nie wróci".