Popiołka sprzątanie, studenckie działanie

Nieoficjalne Forum WNS oraz Studenckie Koło Naukowe Public Relations "imPRess" 23 listopada br. zaprosiły studentów do wzięcia udziału w akcji Popiołka sprzątanie, studenckie działanie, polegającej na oczyszczeniu blatów w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

IZO lekarstwem na głupotę

Aula imienia Kazimierza Popiołka może pochwalić się wszelkimi luksusami i udogodnieniami. Jest tu: klimatyzacją, wygodne siedzenia, projektor multimedialny i solidne nagłośnienie. Wszystko to powoduje, że stała się jedną z tych sal naszej Uczelni, w której najchętniej organizuje się wszelkiego rodzaju spotkania, wykłady, konferencje... Gościli tam m.in.: Jerzy Buzek, Wojciech Jagielski, Tomasz Lis, Piotr Kraśko itd. Jednak jedną rzeczą nie mogła się pochwalić - pulpitami. Wystarczyło przyjrzeć się bliżej, aby ujrzeć radosną twórczość studentów Wydziału Nauk Społecznych, będącej niestety obrazem bezmyślności i braku kultury. Wiele blatów było pokrytych napisami o niecenzuralnej treści, rysunkami i wlepkami, inne zostały porytych ostrymi narzędziami. Kilkanaście zostało pozbawionych śrub, przez co rozpaczliwie zwisały. Na szczęście 23 listopada okazało się, że studenci WNS-u chcą zmienić ten stan i wyczyścić twórczość swoich kolegów.

Studenckie działanie

Przez ponad godzinę, w pocie czoła, czyścili "popiołkowe" blaty. Gąbki, szmaty i płyny czyszczące nie dały co prawda rady uszkodzeniom poczynionym ostrymi narzędziami, ale bazgroły wykonane długopisami znikały. W czyszczeniu pomagały panie sprzątaczki, a pan Piotr Dłucik poprzykręcał uszkodzone pulpity.

- Pomysł czyszczenia pulpitów w auli Kaizmierza Popiołka zrodził się w zeszłym roku akademickim - wyjaśnia Krzysiek Adamski prezes KN Impress - naszym działaniem chcieliśmy zmienić postawy niektórych studentów naszego wydziału. Niektórzy z nich zamiast słuchać wykładów odbywających się w auli niszczą ją. To smuci. Impress szykuje kolejne akcje, mamy nadzieję, że do kolejnej z nich przyłączy się jeszcze więcej studentów naszej Uczelni.

Filip Koprowski

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Zobacz stronę wydania...