Gość z Wysp Kanaryjskich

Na zaproszenie władz rektorskich naszego uniwersytetu oraz dr hab. J.Iwanka przybyła pani prof. Margarita Antón Crespo z Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie La Laguna Ina Wyspach Kanaryjskichl w Hiszpanii. Na Wydziale Nauk Społecznych odbyły się dwa spotkania z udziałem zaproszonego gościa. W Instytucie Nauk Politycznych Dziennikarstwa z Panią Profesor spotkali się pracownicy naukowi, którzy zapoznali się z głównymi kierunkami badań w dziedzinie masowego komunikowania jakie są prowadzone w Hiszpanii. Prof. Crespo wygłosiła także wykład dla studentów na temat: "Mastricht w prasie hiszpańskiej". To co zaskoczyło przy tym okolicznościowym wykładzie - to konkretność.

Pan dr hab. J.Iwanek poinformował o podjęciu wstępnych rozmów dotyczących przyszłej współpracy naszego uniwersytetu z uniwersytetem La Laguna. K.F.

Autorzy: K.F.