O Puchar Dziekana

W grudniu i styczniu w Sosnowcu toczyły się rozgrywki w siatkówce mężczyzn o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi. Impreza, nad którą protektorat objęła "Solidarność" Uniwersytetu Śląskiego, ma już kilkunastoletnią tradycję i w tym roku wzięło w niej udział 5 drużyn. 27 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Zwycięskie zespoły otrzymały bogaty zestaw nagród, ufundowanych również przez sponsora prywatnego - p. Andrzeja Kwietnia oraz przez Zakład Badawczo-usługowy "Intergeo".

Pierwsze miejsce zajęli pracownicy katedr geologicznych Wydziału Nauk o Ziemi. Ten od lat niepokonany, doświadczony team, stracił w czterech meczach zaledwie 2 sety. W jego skład wchodzili: Janusz Kropka (kapitan drużyny), Jarosław Badera, Stanisław Ćmiel, Dominik Jura, Grzegorz Rocki, Lesław Teper i Tomasz Wrzołek.

Największy opór stawił geologom tradycyjny rywal - zespół pracowników innych wydziałów uniwersyteckich bądź powiązanych rodzinnie z naszym uniwersytetem. Ta ambitna drużyna zwyciężyła zresztą w "błyskawicznym" turnieju pocieszenia, a w całych zawodach wyprzedziła kolejno: absolwentów WNoZ, studentów Wydziału Techniki oraz studentów geologii. Tak więc końcowy układ tabeli jest wiernym odzwierciedleniem zaawansowania wiekowego zawodników i dobitnie dowodzi triumfu rutyny nad młodością. Nienajlepiej to świadczy o sprawności fizycznej studenckiej części społeczności akademickiej, a przecież - w zdrowym ciele zdrowy duch...

Autorzy: G.R.