Przygotowania do usiołków

Tegoroczne juwenalia odbędą się w dniach od 18 do 20 maja. Są przygotowywane z większym rozmachem niż w latach poprzednich wiadomo: jubileusz UŚ. Samorząd Uczelniany i kluby studenckie na razie uzgadniają usiołkowy program. Ale wstępnie wiadomo, że we wtorek 18 maja odbędzie się korowód studentów, po którym na Placu Sejmu Śląskiego, w 5-godzinnym koncercie zagra kilka znanych zespołów. Będą to między innymi "Dżem", "Gang Olsena" i "Atrakcyjny Kazimierz". Co do pełnej obsady koncertu nie ma jeszcze jasności jakich uczestników uda się ściągnąć. Chodzi przede wszystkim o pieniądze. Wiadomo, że jakieś będą, ale ile? Czy wystarczy na sprowadzenie dobrych kapel, bez których ta studencka zabawa nie może się przecież obejść?

Na wtorkowy wieczór zaplanowano wielki bal, który odbędzie się w stołówce Commerce przy ul. Roździeńskiego. Środa 19 maja będzie dniem klubowym. Poszczególne kluby studenckie będą organizowały różnego typu imprezy. "Pod Rurą" będzie można posłuchać poezji śpiewanej, w sosnowieckim "Remedium" - jazzu, "Za Szybą" organizuje kabareton, a "Straszny Dwór" - wieczór bluesowy. W klubach pojawią się na pewno gwiazdy i gwiazdeczki powszechnie znane i lubiane, ale na konkretne zapowiedzi jeszcze za wcześnie. Trwają pertraktacje.

W ostatnim dniu Osiołków Samorząd Uczelniany i kluby studenckie zamierzają zorganizować drugi duży koncert w ligockim amfiteatrze a po nim - wielką dyskotekę. Pytanie czy zrobić ją w klubach, czy na wolnym powietrzu Iprzed ligockimi akademikami) - nie ma jeszcze odpowiedzi.

Taki jest bardzo ogólnie zarysowany program juwenaliów; podlega on ciągłym zmianom. Na początku kwietnia powinny pojawić się foldery reklamowe, które będą zawierały już konkrety i ostateczny program tegorocznych Osiołków.

Autorzy: ela