"Symbol i sztuka"

Z Cieszyna otrzymaliśmy zapowiedź interesującej, trzydniowej sesji naukowej zorganizowanej przez dwa studenckie koła naukowe: historii i teorii sztuki oraz filozofów. Otóż 20 - 22 kwietnia będą dyskutować na temat "Symbol i sztuka". Z nadesłanego programu sesji wyliczyliśmy, iż na 25 zgłoszonych referatów 8 jest autorstwa studentów, reszta - asystentów, adiunktów i samodzielnych pracowników naukowych. Nie sposób wymienić tytułów wszystkich wystąpień. Obok solidnego bloku referatowi filozoficznych (pierwszy dzień) sporo referatów z zakresu historii sztuki o nader atrakcyjnych, intrygujących tytułach. Wymieniamy przykładowo: "Symbolika ryby", "Symbolika - miasto - integracja", "Symbolika krzyży pokutnych", "Symbolika zwierząt w sztuce średniowiecznej" czy "Symbolika labiryntu w "Średniowieczu". Zanosi się na prawdziwą ucztę duchową i intelektualną.

Autorzy: Redakcja