Niesklasyfikowane - Maj 1998

27 marca w klubie studenckim "Za Szybą" w Katowicach - Ligocie odbył się Turniej Brydża Sportowego o nagrodę Prorektora Uniwersytetu Śląskiego (warto nadmienić, że nagrodę wcale nie symboliczną, bo wynoszącą 200 zł i dodatkowe upominki).

Impreza została zorganizowana i przeprowadzona bardzo profesjonalnie, nad przebiegiem całości czuwał sędzia z Polskiego Związku Brydża Sportowego. Pomimo niezbyt imponującej frekwencji turniej w jakiś sposób nawiązał do tradycji lat osiemdziesiątych, kiedy to "Za Szybą" rozgrywany był jeden z największych na Śląsku turniejów brydżowych. Pewne fakty pozwalają jednak żywić nadzieję, że "Szyba" stanie się ważnym punktem na brydżowej mapie regionu. Turnieje tego typu będą się tam bowiem odbywać regularnie (być może nawet co tydzień), co zapewne z czasem przyciągać będzie więcej uczestników.

Ze swej strony serdecznie zapraszamy do uczestnictwa - wpisowe jest symboliczne, a nagrody nie do pogardzenia. Szczegółowe informacje w klubie "Za Szybą".

Autorzy: TOG