OD REDAKCJI

OD REDAKCJI

Sześć lat temu w lipcu 1992 roku ukazał się "zerowy" numer "Gazety Uniwersyteckiej UŚ". Z tj. okazji bonus dla Czytelników - bezpłatny egzemplarz jednego z numerów archiwalnych.

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy artykuł profesora Grzegorza Rackiego o... górnośląskich przebojach na światowym rynku naukowym. Z cyklu rozmów na trzydziestolecie z Rektorami UŚ przedstawiamy rozmowę z profesorem Sędzimirem M. Klimaszewskim. Prezentujemy Zespół "Katowice", wracamy też do kilku spotkań naukowych, które miały miejsce w ostatnich tygodniach w Katowicach i Cieszynie, piszemy również o śląskiej wyprawie andyjskiej, nad którą objęliśmy patronat prasowy (we wrześniu zaprezentujemy Czytelnikom "Gazety" opis poprzedniej wyprawy) i o wyprawie do Mongolii.

Ponieważ zbliżają się wyczekiwane wakacje życzymy naszym Czytelnikom dobrego wypoczynku przed trudami nowego roku akademickiego.

8 czerwca w Krypcie Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się Msza św. w intencji Wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego, koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Metropolitę Górnośląskiego Damiana Zimonia.

msza
msza