FESTYN FIZYKI

Czy fizyka może kojarzyć się z zabawą i przygodą mogli przekonać się ci wszyscy, którzy odwiedzili Instytut Fizyki w pierwszych dniach października. Z inicjatywy poważnych i dostojnych profesorów i mniej może dostojnych, ale równie profesjonalnych adiunktów, doktorantów i studentów zorganizowano Festyn Fizyki. W holu instytutu, jak na zewnątrz rozstawiono namioty, w nich stanowiska z aparaturą, przyrządami i zabawkami, gdzie można było sprawdzić, dotknąć, samemu przekonać się jak to w otaczającym nas wokół świecie fizyka króluje wszechwładnie.

Festyn Fizyki Zainteresowanie Festynem przekroczyło nasze oczekiwania. Oprócz zorganizowanych grup szkolnych, spotkaliśmy tu dorastającą młodzież, interesującą się naukami ścisłymi jak i całe rodziny z dziećmi, które faktycznie przyszły na festyn. Wszyscy oni nie zawiedli się. Spotkali tu ludzi, którzy zawodowo zajmują się fizyką, a jednocześnie potrafią swą pasję i fascynację tą dziedziną nauki przekazać innym. Bez zrozumienia i znajomości praw fizyki trudno jest ogarnąć świat, który nas otacza. Ogromny postęp, którego jesteśmy świadkami zawdzięczamy w dużej mierze rozwojowi nauk przyrodniczych, wśród których fizyka zajmuje miejsce poczesne.

Z tego miejsca pragnę więc z całego serca w imieniu własnym jak i władz dziekańskich Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii podziękować całemu zespołowi, który to spotkanie z Fizyką przygotował.

Prodziekan ds. Fizyki
dr hab. Alicja Ratuszna


P. S. Pozwolę sobie, w tym miejscu wymienić cały zespół, tak pracowników jak i studentów, który przygotował to wspaniałe spotkanie z Fizyką.

Pracownicy: Andrzej Burian, Jacek Czakański, Krzysztof Ćwikiel, Andrzej Ćwikliński, Jerzy Dorda, Bogusław Fugiel, Zygfryd Gałuszka, Adam Guzik, Jan Heimann, Jerzy Jarosz, Barbara Kłos, Marek Kulpa, Janina Pawlik, Grzegorz Skorek, Gabriela Sowa, Jacek Szade, Aneta Szczygielska, Arkadiusz Szymczyk, Ewa Talik, Krzysztof Wójcik, Roman Wrzalik, Wiesława Zarek i Jerzy Zioło.

Doktoranci: Beata Orgasińska, Anna Micherdzińska, Katarzyna Zieleniec i Magdalena Milata

Studenci: Paweł Brol, Wojciech Burian, Karolina Garlicka, Grzegorz Knapczyk, Aleksandra Kolano, Łukasz Machura, Wojciech Pawlik, Sebastian Pawlus, Marek Skupiński, Aneta Słodczyk, Adam Stasz, Dawid Stysiak, Piotr Śliwiński, Marcin Wolak.