OD REDAKCJI

inau4.jpg W listopadowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" znajdą Państwo wiele interesujących - naszym zdaniem materiałów. Po raz pierwszy udało nam się opublikować tekst wykładu inauguracyjnego (szkoda, że ograniczone ramy naszego pisma nie pozwalają nam opublikować pełnego materiału ilustracyjnego, który towarzyszył wykładowi).

Ponadto polecamy tekst przemówienia inauguracyjnego JM Rektora UŚ (dokumentujemy także inaugurację w Cieszynie), tekst Profesora Jacka Wodza o powinnościach profesorów (być może tym razem na łamach "GU" rozpocznie się dyskusja na ten temat). Rozpoczynamy cykl dziesięciu tekstów na dziesięciolecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Studentom polecamy tekst o kredytach. Ostatni dzwonek, aby rozpocząć starania o kredyt.

Publikujemy program zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem.

Wiemy, iż wielu Czytelników "Gazety" czeka na listę nagród przyznanych naszym pracowników. W numerze listopadowym pierwsza część listy, druga - za miesiąc. Tradycyjnie już zamieszczamy także informacje o realizowanych projektach badawczych KBN. A poza tym wiele innych tekstów...

Za miesiąc m. in. o nowym Statucie UŚ i problemie roku 2000.

Autorzy: Dariusz Rott