26 maja Wydział Artystyczny na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zorganizował Fit Koncert

Zdrowo, smacznie i wesoło

Wydarzenie skierowane było do studentów i pracowników uczelni, a także mieszkańców Cieszyna i okolic. Łączyło w sobie trzy różne dziedziny życia: treningi sportowe, zdrowe jedzenie i muzykę. Jego celem było popularyzowanie zdrowego trybu życia, w tym aktywności sportowej i racjonalnego żywienia. W programie imprezy znalazły się treningi, rozmowy z trenerem personalnym i dietetykiem, a także koncerty studentów i wykładowców Instytutu Muzyki oraz wystawy plenerowe.

Zespół organizacyjny Fit Koncertu, od lewej: Szymon Goraus, Mateusz
Tokarczyk, dr Agata Hołdyk, Sonia Winder-Szyszkowska, Aleksandra Jach
Zespół organizacyjny Fit Koncertu, od lewej: Szymon Goraus, Mateusz Tokarczyk, dr Agata Hołdyk, Sonia Winder-Szyszkowska, Aleksandra Jach

Na terenie kampusu przy ul. Bielskiej rozstawiono scenę, na której wystąpiły chór, orkiestra dęta, wokaliści i instrumentaliści – studenci i wykładowcy Instytutu Muzyki. W Jam Session wieńczącym wydarzenie nie zabrakło standardów muzyki jazzowej, rozrywkowej oraz klasycznej. Wydarzeniu towarzyszyła minigaleria sztuki w plenerze, na której swoje prace prezentowali studenci Instytutu Sztuki.

Projekt Fit Koncertu cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej. Nic dziwnego, podczas imprezy można było smacznie i zdrowo zjeść, porozmawiać o treningach fitness, ćwiczeniach core, zasadach racjonalnego żywienia oraz odżywianiu odpowiednim do uprawianej aktywności sportowej.

Rozgrzewka przed treningiem obwodowym; prowadzi Beata Byrdy – Stacja
Fitness
Rozgrzewka przed treningiem obwodowym; prowadzi Beata Byrdy – Stacja Fitness

Uczestnicy mieli okazję wygrać karnet open i wejściówki do Stacji Fitness – sponsora rzeczowego projektu – oraz zestawy dietetyczne ufundowane przez drugiego partnera – firmę COOK. Dla odpoczywających przewidziano strefę relaksu z leżakami. Można w niej było spróbować oryginalnych herbat i zimnych napojów zapewnionych przez herbaciarnię LAJA z Cieszyna.

W trakcie imprezy trening odwodowy przeprowadzili trenerka fitnessu Beata Byrdy i trener personalny Patryk Citko ze Stacji Fitness. O racjonalnym żywieniu opowiadała dietetyk Agnieszka Radzik (catering dietetyczny – COOK). Pyszne wegetariańskie i wegańskie przekąski i wegeburgery zapewniła Wegechatka z Cieszyna, a Willa Słoneczna z Dębowca serwowała dietetyczne sałatki i rozgrzewające zupy, w tym pyszną brokułową z imbirem i czosnkiem. Profesjonalną obsługę techniczno-dźwiękową zapewniła Agencja Pro Media.

Fit Koncert na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
Fit Koncert na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie

Fit Koncert został przygotowany przez zespół organizacyjny w składzie: dr Agata Hołdyk – opiekun projektu, Joanna Hetman – grafika, projekt plakatu i ulotki, Sonia Winder-Szyszkowska – PR, Szymon Goraus – panel fitness, Aleksandra Jach – panel muzyczny, Edyta Cymer – media społecznościowe, Mateusz Tokarczyk – kontakt z mediami regionu.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku i już teraz zapraszamy.

Autorzy: Agata Hołdyk
Fotografie: Jerzy Pustelnik