Stażowanie z pasją

Kariera na start

Stażowanie – to hasło jest dobrze znane wśród studentów oraz absolwentów szkół wyższych. U jednych wywołuje strach, u drugich zaś – wielką nadzieję na spełnienie ich największych ambicji i marzeń w sferze zawodowej. 4. edycja projektu stażowego „Kariera na Start” pomaga studentom pozbyć się obaw dotyczących ich przyszłości na rynku pracy oraz mierzy się z problemami rekrutacyjnymi firm.

Rozpoczyna się okres rekrutacyjny na programy stażowe, które są oferowane przez firmy z różnych branż: od przemysłu, finansów, prawa aż po marketing. Możliwości jest wiele, ale nie każda jest na wyciągnięcie ręki studenta. Istnieją bariery kompetencyjne, geograficzne, a przede wszystkim psychiczne. Studenci nie wierzą w swoje umiejętności i kompetencje, które zdobyli w czasie edukacji. I tu wchodzi do gry program „Kariera na Start”, który jest owocem współpracy „Dziennika Zachodniego” oraz SMG/KRC Poland HR. Projekt skierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcą wziąć karierę w swoje ręce. Inicjatywa chce zatrzymać najzdolniejszych i zdeterminowanych młodych ludzi ze Śląska w miejscu, z którego pochodzą, umożliwiając im realizację swoich marzeń zawodowych w tym regionie, oraz przyciągnąć młodych spoza województwa, by spróbowali swoich sił właśnie tutaj. Program poprzez płatne staże w renomowanych śląskich przedsiębiorstwach umożliwia start do kariery zawodowej w tej dziedzinie, która może być związana z zainteresowaniami bądź też z przyszłym zawodem studenta.

Szukamy osób, które z wielką pasją i zaangażowaniem podchodzą do życia, takich zmotywowanych i energicznych pracowników poszukują bowiem śląskie przedsiębiorstwa. Chcemy, aby studenci poprzez staże w znanych i cenionych firmach zlokalizowanych na terenie Górnego Śląska mogli rozwijać się w tym regionie, by móc związać się ze Śląskiem na stałe. Istotę programu podkreśla Marek Bogacz, kierownik projektu „Kariera na Start”:

– Wspieranie rozwoju młodych ludzi to niezawodna inwestycja. Program stażowy „Kariera na Start” pozwala połączyć działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu z inwestowaniem w rozwój regionu, zapewniając przy tym instytucjom współpracującym wymierne korzyści. Studenci i absolwenci zaś zyskują możliwość odbycia płatnych staży w renomowanych firmach, w 50 proc. skutkujących ofertą pracy!

Każdy potencjalny uczestnik weźmie udział w pięciu uzupełniających się etapach, dzięki którym będziemy mogli wybrać laureatów, którzy docelowo odbędą staże w interesujących ich branżach. Aby wystartować w projekcie, należy zarejestrować się na stronie karieranastart. pl i czekać na pojawienie się zadań. W tej chwili będzie można powalczyć o staże w firmach: BCMM Badania Marketingowe, Conbelts, Profi-Lingua, Nomax Trading, Queris, Bionoco, Grupa Kotrak IT Business Solutions, JCommerce, Senetic, Bank BGŻ, POLSTAL, InSolutions oraz Lear Corporation. Grono Fundatorów staży poszerza się z dnia na dzień. Nasi laureaci w poprzednich edycjach mieli okazję odbyć staże m.in. w firmach: Valeo, TRW, Bank BGŻ, Koleje Śląskie, JCommerce, Lambre Groupe International, Noma2, Moltton, Lear Corporation, Comau, EPK, kompan.pl, SCHENKER, Agencja Reklamowa „Okay” Radia Katowice i w wielu innych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach karieranastart.pl oraz www.facebook.com/KarieraNaStart .

Autorzy: Paulina Wach