W marcu nowe szaty i treści

"Gazeta Uniwersytecka" na wiosnę w nowej graficznej sukience. Podoba się? Za pomysł i poświęcony czas dziękować należy Grzegorzowi Hańderkowi - młodemu, utalentowanemu grafikowi - asystentowi w Katedrze Rysunku Wydziału Artystycznego Filii UŚ w Cieszynie, związanemu również z katowicką ASP (asystent stażysta) oraz Ogólnokształcącą Szkołą Sztuk Pięknych w Zabrzu (wykładowca). "Gazeta..." znalazła się tym samym szczęśliwie w rękach zdobywcy I nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Exlibris im. Pawła Stellera (Katowice 2002), III nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Exlibris (Gliwice 2001), wyróżnienia na III Biennale Grafiki Studenckiej (2003), którego prace podziwiano, między innymi, na III Krakowskim Festiwalu Plakatu (2001) oraz na wystawie Fax Art Life&Peace (Ogaki, Japonia 2002). Miło nam w takim towarzystwie. Państwo Czytelnicy mogą zapoznać się z Grzegorza Hańderka kreską i konceptem na tej i dalszych stronach naszego miesięcznika.

Rys. Grzegorz Hańderek
Rys. Grzegorz Hańderek
O piękne wnętrze, poza modną szatką, pomoże nam również zadbać Marek Rojek - Wieloletni Przyjaciel "Gazety...", Plastyk Uczelni, który podjął się niełatwego zadania: komentowania komentarzy naszych stałych felietonistów. Wiemy, że stanie na wysokości zadania. Pierwsza próba już w tym miesiącu.

W kwietniowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" planujemy przybliżyć Państwu strukturę i zasadę działania (teorię, historię i praktykę) Międzynarodowej Szkoły Nauk o Edukacji i Kulturze, która rozpoczęła właśnie drugi semestr działalności pomiędzy Cieszynem a Ostrawą. Nieobecnym na Balu Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego damy możliwość posmakowania atmosfery wielkiej gali - niech żałują! Niezaangażowanym w organizację V Ogólnopolskich Prezentacji EDUKACJA 2003 - pokażemy, co się działo w katowickim Spodku.

Nerwowo przeżuwając gumki od zagryzionych ołówków oczekujemy na reakcje Czytelników - Miłośników "Gazety Uniwersyteckiej". Rzucamy rękawicę (przecież idzie wiosna), ale kropki nad "i" jeszcze nie postawiliśmy.

Redakcja

Autorzy: Rys. Grzegorz Hańderek