Sport

SIĘ KRĘCI

Wraz z początkiem wiosny, ruszyły na naszej uczelni rozgrywki w kilku dyscyplinach, a w niektóerych zawody zakończono lub są w fazie finałowej.

TENIS STOŁOWY

W rozegranych 22 marca Mistrzostwach Uczelni triumfował Stanisław Szydło (V geografia) przed Damianem Wypichem (II fizyka) i Ireneuszem Grodkiem (prawo). Natomiast w końcowej klasyfikacji Turniejów Klasyfikacyjnych I miejsce zajął Damian Wypich, a II lokata przypadła Mariuszowi Grzesiczakowi (III WT).

Wśród dziewcząt Mistrzynią Uczelni została siostra Damiana Wypicha - Barbara, która w finale pokonała Annę Wojtaszek. Tuż za nimi uplasowała się Ewelina Tomasik, która z kolei wygrała Turniej Klasyfikacyjny.

BADMINTON

Mistrzostwa Uczelni w tej dyscyplinie jeszcze przed nami, ale wiadomo już kto będzie zwyciężcą cyklu Turniejów Klasyfikacyjnych. Artur Padewski (V geologia) ma już taką przewagę nad pozostałymi zawodnikami, że nikt nie może mu odebrać miejsca. Drugi, przed ostatnimi zawodami był Sebastian Bombelka (II prawo).

PIŁKA NOŻNA

Ostro ruszyła liga "6". W jesiennych eliminacjach wyłoniono drużyny, które grać będą w I-szej lidze (znakomita większość drużyn ma składy mieszane więc nie są to reprezentacje kierunków czy lat).

KJB II NSM-y

Niespodzianką jest fakt, iż do żadnej z lig nie awansował ubiegłoroczny mistrz - Strzały Znikąd.

KOSZYKÓWKA

Uczelniana Liga Koszykówki Amatorskiej wkracza w fazę finałową. 24 marca, w pierwszym półfinale Drużyna "A" pokonała Basketball Team 87: 84 a dwa dni później Czerwone Galoty pokonały Fizykę 92: 78. Tak więc w finale spotkają się: Drużyna "A" i Czerwone Galoty.

Rozpoczynają się Mistrzostwa Uczelni lat I-szych. Wśród mężczyzn rozgrywki toczyć się będą w dwóch grupach: