PODWYŻKI STYPENDIÓW, OPŁAT I CEN

Od 1 marca bieżącego roku wzrosły opłaty za miejsce w akademikach. Miesiąc posiadania własnego, ciasnego kawałka podłogi i współlokatora waha się średnio od 85, 50 zł w DS 1, 2, 3 w Ligocie do 126 zł w DS przy ulicy Bytkowskiej. W pozostałych domach studenckich średnie ceny wynoszą: w DS 7 w Ligocie - 100, 50 zł, w DS 5 przy ul. Paderewskiego i DS 2, 3, 4 w Sosnowcu - 99 zł, a w DS 5 w Sosnowcu - 108 zł.

Od 1 kwietnia ceny studenckich obiadków we wszystkich stołówkach wynoszą: za obiad abonamentowy (czyt. dla stałej klienteli) - 2, 5 zł, zaś "reszta świata" zapłacić musi 2, 80 zł.

Uniwersalną zasadą jest, iż w przyrodzie nic nie ginie i - koniec końców - wszystko wyrównać się musi, w związku z czym podwyżce cen akademików towarzyszą podwyżki stypendiów socjalnych i naukowych. Wysokość podstawy naliczania stypendium socjalnego dla studentów od II do V roku wynosi: 320 i 400 zł odpowiednio dla studentów miejscowych i zamiejscowych, zaś dla I roku - 272 i 340. Wzrosły również wysokości stypendiów za wyniki w nauce: minimalne wynosi 220 zł, maksymalne 280 zł, przy zachowaniu 25% uprawnionych do ich otrzymania.

Stypendia za marzec i kwiecień wypłacano w kasach Rektoratu i kasie w Sosnowcu od 14 do 30 kwietnia w ustalonych dla poszczególnych wydziałów terminach.

Autorzy: N.S.