VI WROCŁAWSKIE TARGI KSIĄŻKI NAUKOWEJ

pod patronatem
Prof. Andrzeja Wiszniewskiego, Ministra Nauki

pod honorowym patronatem
Polskiej Akademii Nauk - Oddział we Wrocławiu

Opiekę merytoryczną nad Targami sprawuje
Profesor Andrzej Mulak, Rektor Politechniki Wrocławskiej

Współorganizatorami Targów są:
KWADRO-TECH Sp. z o. o., Wrocław
STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW SZKÓŁ WYŻSZYCH, Lublin
FORUM AKADEMICKIE, Lublin (prasa akademicka)

Szanowni Państwo,

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej - organizator imprezy - serdecznie zaprasza do udziału w VI Wrocławskich Targach Książki Naukowej, które odbędą się w dniach 22-25 marca 2000 roku w Gmachu Głównym Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27.

Zamierzeniem organizatorów Targów jest zaprezentowanie oferty wydawnictw akademickich oraz wydawców publikujących książki naukowe i popularnonaukowe.

W tegorocznej edycji Targów wezmą udział głównie wydawnictwa uczelniane, jednak nie zabraknie też tych największych, powszechnie znanych wydawców, mających w swojej ofercie publikacje naukowe i popularnonaukowe, m. in. Wiedza Powszechna, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Wydawnictwo Naukowe PAN, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Prószyński i S-ka, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Arkady i Wydawnictwo Śląsk.

Podobnie jak w latach ubiegłych, ogłoszone zostaną dwa konkursy - pierwszy wyłoni spośród zgłoszonych książek tę, która charakteryzuje się najtrafniejszą szatą edytorską, w drugim przekażemy inicjatywę w ręce czytelników, którzy oddadzą swe głosy na najlepszą, ich zdaniem książkę. Podczas trwania Targów przewidujemy imprezy towarzyszące w formie wspólnej dyskusji wydawców, księgarzy, hurtowników i bibliotekarzy na temat lepszej, profesjonalnej współpracy.

Wrocławskie Targi Książki Naukowej to impreza prestiżowa i niekomercyjna, ciesząca się dużym zainteresowaniem mass mediów, która ma na celu promocję wydawców ze szkół wyższych, publikujących niskonakładową, ambitną literaturę edukacyjną.