OD REDAKCJI

W marcowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" polecam szczególnie artykuł przybliżający Pierwszy Festiwal Nauki na Górnym Śląsku, a także tekst rektorski - kolejny głos w sprawie przyszłości Śląska.

Kontynuujemy prezentację Wydziału Nauk o Ziemi, cykl artykułów o Szkole Języka i Kultury Polskiej, przedstawiamy kolejne stypendystki MEN. Kontynuujemy także cykl Mariusza Kubika Portrety pisarzy (tym razem ks. Jan Twardowski). Nasza dziennikarka przybliża postać Profesora Konstantina G. Nikiforova, który gościł w Instytucie Fizyki UŚ, a Wydawnictwo UŚ przedstawia produkcję wydawniczą roku 1999. Część naszej redakcji uczestniczyła w dorocznym balu sportowca, który organizuje zespół redakcyjny "Życia Akademickiego" AWF we Wrocławiu - echa balu znajdziecie Państwo wewnątrz numeru.

"Wydarzył" nam się mały jubileusz - marcowy felieton Stefana Oślizło "W sosie własnym" nosi numer - 50. Gratulujemy i czekamy na kolejne teksy. Proponuję Państwu także obejrzenie fotoreportażu "Kina świata" ze zbiorów Profesora Andrzeja Gwoździa.
A za miesiąc m. in. "Forum Książki", o prezentacjach edukacyjnych w "Spodku", wrócimy do wspomnień polonistki...

Autorzy: Dariusz Rott