VIII Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach

Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze „Garuda” oraz Studenckie Koło Podróżnicze „Denali”  zapraszają na VIII Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach, który będzie odbywał się od 18 do 21 marca 2010 roku w auli Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4).

Tegoroczna edycja będzie poświęcona pamięci Kingi Choszcz (1973-2006) - podróżniczki, która w 2004 roku była gościem II Festiwalu Slajdów Podróżniczych. Podczas niego opowiadała o swojej podróży dookoła świata. Kinga Choszcz jest współautorką książki podróżniczej Prowadził nas los oraz autorką książki Moja Afryka. W 2006 r. zmarła w Akrze (Ghana) na malarię mózgową.


Podróżnicy, którzy mogą pochwalić się jakimś dorobkiem fotograficznym wezmą udział w trzech konkursach towarzyszących Festiwalowi: Pokazów otwartych, Plakatowym oraz II Konkursie Fotograficznym „Moja podróż 2009”

Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in.: kapitan Marta Sziłajtis Obiegło, która w 2009 r., w ciągu 358 dni na 28-stopowym jachcie, w samotnym rejsie opłynęła Ziemię dookoła.
Rozpoczynając żeglugę, miała zaledwie 22 lata, tym samym została najmłodszą Polką
i jedną z najmłodszych kobiet na świecie, które dokonały takiego wyczynu.

Szczegółowy program imprezy na stronie:
www.festiwal.morawiec.travel.pl