Juwenalia Śląskie 2008

Tegoroczne Juwenalia Śląskie tradycyjnie rozpoczął barwny korowód studentów, który przemaszerował ulicami Katowic na Rynek, gdzie następnie odbywały się pokazy artystyczne, happeningi, symulacja wypadku drogowego oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Wszyscy chętni mogli oddać krew w ramach akcji krwiodawstwa. Wieczór pierwszego dnia zakończył maraton kabaretowy, w którym wystąpiły kabarety: DNO, Kabaret Młodych Panów, Kałasznikoff i Balet Mongolski. Drugi dzień poświęcono na biesiadę piwną ze studenckim studiem radiowym EGIDA na Osiedlu Akademickim Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Ligocie. Podczas imprezy wystąpiły liczne zespoły muzyczne, w tym m.in.: Volte - Face (punk, reggae, ska), Reel and Jigs (muzyka irlandzka), Banana Boat (szanty), Komutator (thrash metal). Studenci uczestniczyli w konkursach z nagrodami i zabawie karaoke.

Foto: Tomasz Kiełkowski
Studencki korowód przeszedł ulicami Katowic

Impreza na katowickim Rynku

Juwenalia Śląskie 2008

Podczas wszystkich dni tegorocznych Juwenaliów odbywały się liczne koncerty i spotkania w klubach studenckich. I tak Klub Studencki Kwadraty przygotował kilka imprez, w tym m.in.: zabawę w klimacie Bollywood z muzyką indyjską w przepysznej orientalnej dekoracji oraz reggae party wraz z występami amatorskich zespołów reggae, zaś Club Garage turniej bilardowy.

Impreza w klimacie Bollywood w Klubie Studenckim Kwadraty

Juwenalia Śląskie 2008

Ostatni dzień Juwenaliów Śląskich zamknął wielki koncert plenerowy na katowickim lotnisku Muchowiec. Wystąpiły na nim takie zespoły, jak: Clin't Eastwood, Beltaine, Dick 4 Dick, T.Love. Dodatkowymi atrakcjami były: ścianka wspinaczkowa, pajączki, skoki bungie, loty balonem na uwięzi.

Juwenalia i koncert zespołu T.Love w Rybniku

Foto: Kasia Laby

Imprezy juwenaliowe odbywały się także w Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku, gdzie klucze do bram miasta przekazał studentom prezydent miasta Adam Fudali. Studenci bawili się na warsztatach salsy El-pachanguero, akademickim wieczorze filmowym oraz koncertach na scenie rybnickiego kampusu, gdzie wystąpiły takie zespoły jak: Vallium, The October Leaves, Hurt, T.Love.

Autorzy: Agnieszka Sikora
Fotografie: Tomasz Kiełkowski, Katarzyna Laby