Laur Studencki 2007

Studenci w naszym regionie zawsze stanowili widoczną, pełną pomysłów, zapału i chęci do działania grupę. Dzięki nim powstało wiele wydarzeń kulturalnych i naukowych. Nie odbyły by się one jednak bez pomocy życzliwych osób i instytucji. Dlatego studenci Uniwersytetu Śląskiego chcąc podziękować za wsparcie, po raz pierwszy w historii przyznali nagrodę Laur Studencki 2007. Uroczysta gala wręczenia Laurów Studenckich odbyła się 18 lutego w kinoteatrze Rialto w Katowicach. Nagrodzone zostały osoby i instytucje, które promują kulturę studencką w regionie, ich całokształt działań w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy jakości kształcenia oraz rozwoju życia studenckiego i oczywiście są niezwykle życzliwi żakom.

Wyróżnienia przyznano w oparciu o analizę nadesłanych zgłoszeń przez Kapitułę Nagrody, którą stanowili studenci naszej Uczelni. Nagrodą przyznaną wyłącznie przez Kapitułę była Nagroda Honorowa, którą potrzymał JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr. hab. Janusz Janeczek. Społeczność studencka Uniwersytetu Śląskiego wyróżniła ponadto osobę uznawaną za Przyjaciela Studentów. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł prof. dr hab. Adamowi Lityńskiemu, kierownikowi Katedry Historii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

Ponadto Laury Studenckie 2007 otrzymali:

• W kategorii "Organizacja przyjazna studentom" - LUKAS Bank
  • W kategorii "Promotor kultury studenckiej" - program "Uwaga weekend"", zrealizowany w TVP 3 Katowice.
  • W kategorii "Wydarzenie kulturalne roku" - impreza OFF FESTIVAL.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Laureaci, władze Uniwersytetu Śląskiego: prorektor ds. nauki i informatyzacji prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Anna Łabno, prorektor ds. współpracy i promocji prof. dr hab. Barbara Kożusznik, wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek, przedstawiciele samorządu lokalnego, środowiska naukowego i kulturalnego oraz studenci. Gwiazdą muzyczną wieczoru był kwartet jazzowy złożony ze studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Laureaci 'Laurów Studenckich 2007'
Laureaci "Laurów Studenckich 2007"

JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek - laureat Nagrody Honorowej
JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek