Uniwersytet Śląski w Katowicach to możliwość:

• studiowania:
    • na 34 kierunkach, z których większość otrzymało akredytacje Państwowej Komisji Akredytacyjnej,
    • na 135 partnerskich uczelniach zagranicznych w ramach studenckiej wymiany międzynarodowej w 30 krajach,
    • pod kierunkiem wyjątkowych wykładowców, wśród nich m.in.: prof. Filipa Bajona, prof. Jerzego Stuhra, prof. Krzysztofa Zanussiego...

Studiuj na UŚ

To na naszej Uczelni studiowali:

• artyści, pisarze, filmowcy: Maciej Dejczer, Tomasz Dobrowolski, Marcin Koszałka, Teresa Kotlarczyk, Wojciech Kuczok, Magdalena Lazarkiewicz, Magdalena Piekorz, Maciej Pieprzyca, Renata Przemyk, Michał Rosa;
    • twórcy i członkowie kabaretów: DNO, Łowcy.B, Mumio;
    • dziennikarze, felietoniści: Marcin Babko, Marek Czyż, Barbara Marciniec, Tadeusz Mosz, Michał Ogórek, Anna Popek;
    • postacie życia publicznego: Krystyna Bochenek, Tomasz Pietrzykowski;
    • redaktorzy pism, czasopism i wydawnictw: "FA-art.", "Opcje", "Śląsk", "ZNAK".

Wielu z nich to zdobywcy i laureaci nagród, konkursów oraz plebiscytów, na przykład: Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Literackiej Nagrody NIKE, Paszportów "Polityki", Wiktorów i innych. Nasi absolwenci pracują w: "Dzienniku Zachodnim", "Gazecie Wyborczej", Polskim Radiu, Radzie Ministrów, Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Telewizji Polskiej.

• rozwoju zainteresowań i pasji

Studiuj na UŚ

• w licznych studenckich kołach naukowych, Akademickim Związku Sportowym z ok. 40 sekcjami rekreacyjnymi, studenckim radiu "Egida", Studenckim Zespole Pieśni i Tańca "Katowice", dwóch chórach i trzech kabaretach oraz na wyprawach naukowych np. na Spitzbergen.
  • zabawy
    • w klubach, na imprezach studenckich, w tym: juwenaliach, festiwalach kultury studenckiej.

Studiuj na UŚ

Uniwersytet Śląski to także:

• jedyna uczelnia posiadająca Wydział Radia i Telewizji,
  • czwarty pod względem liczby studentów, którzy otrzymali stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za osiągnięcia w nauce i sporcie (w roku akademickim 2007/2008 uzyskało je 66 studentów).

Informacji o studiach udziela
Dział Kształcenia