Drodzy Czytelnicy!

Edukacja 2008

Numer "Gazety Uniwersyteckiej UŚ", który oddajemy w Wasze ręce w dużej części poświęcony jest ofercie edukacyjnej dla maturzystów. Od 4 do 6 marca w katowickim Spodku odbywają się X Ogólnopolskie Targi EDUKACJA 2008 oraz II Śląskie Targi Książki 2008, na których nasza Uczelnia ma swoje stoisko. Wierzymy, że atrakcyjność poszczególnych kierunków i specjalności, znakomita kadra naukowa uczestnicząca w międzynarodowych programach badawczych będą magnesem przyciągającym młodzież naszego regionu i nie tylko. Dla niech właśnie przygotowaliśmy informacje o nowościach w ofercie kształcenia, wychodzących naprzeciw rynkowi pracy oraz możliwościach kariery po ukończeniu studiów. Zwracamy uwagę także na studentów nie w pełni sprawnych, którzy mogą liczyć w naszej Uczelni na pomoc, zrozumienie, usprawnienia techniczne, które są sukcesywnie wprowadzane w budynkach UŚ. Uniwersytet Śląski daje także możliwość kontynuowania nauki na studiach doktoranckich. Zachęcamy do przeczytania artykułu prorektora ds. nauki i informatyzacji prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia pt. "Analiza i perspektywy. Studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim 1999/2000 - 2007/2008".

Autorzy: Redakcja