Od Redakcji

To już ostatni w tym roku akademickim numer "Gazety Uniwersyteckiej UŚ". Omawiamy w nim Majówkę zorganizowaną 31 maja w Chorzowie

Majówka z Uniwersytetem Śląskim

, sukces Instytutu Fizyki UŚ, piszemy o Adamie Zagajewskim (obszerną relację z wieczoru poetyckiego przedstawimy w jednym z najbliższych numerów "Gazety"), Jerzym Kosińskim (wdziesiątą rocznicę śmierci)...

Na okładce przedstawiamy uniwersytet w stanie oblężenia zdjęcia Łukasza Adamczyka dokumentują ostatnie dni składania dokumentów na pierwszy rok studiów, a wewnątrz numeru fotoreportaż z Juwenaliów.

Specjalnie z myślą o wakacjach (życzymy wszystkim udanego wypoczynku!) przedstawiamy blok tekstów dotyczących sportu i wyjazdów.

Kolejny numer "Gazety Uniwersyteckiej" ukaże się 1 października. Wrócimy w nim do kilku imprez, które odbyły się w maju i czerwcu (m.in. koncert akademicki, wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy gmach Wydziału Prawa i Administracji, wykład Janiny Ochojskiej oraz Dni Bohemistów).

A na koniec warto przypomnieć o naszym małym jubileuszu 9 lat temu ukazał się "zerowy" numer naszego pisma. Z tej okazji specjalnie dla naszych wytrwałych Czytelników dołączamy dwa archiwalne egzemplarze "Gazety".

Autorzy: Dariusz Rott