Mistrzowskie drużyny i mistrzowie 92/93

LATA STARSZE

Dobiegły końca prowadzone od października ubiegłego roku rozgrywki w grach sportowych, w których uczestniczyli studenci lat starszych naszej uczelni. Rozgrywki odbyły się w siatkówce, koszykówce i piłce nożnej.

Koszykówka

W całorocznym turnieju wzięło udział 14 drużyn. W dwóch grupach wstępnych odbyły się 42 mecze. Do grupy finałowej zakwalifikowali się: "Loyer Star", "Weterani", "Parking Strzeżony", "Historia". Po sześciu meczach w grupie finałowej mistrzostwo Uniwersytetu Śląskiego zdobyła drużyna "Loyer Star" w składzie: Marcin Marszołek, Maciej Fic, Rafał Sobociński, Janusz Majos, Wojciech Patka.

Królem strzelców grupy finałowej został Tomasz Chorat (z drużyny "Parking Strzeżony") uzyskując 102 punkty.

Siatkówka

Ligę siatkarzy stanowiło 12 drużyn, które w dwóch grupach - katowickiej i sosnowieckiej - wyłoniły cztery drużyny: "Gumisie", "Polmos", "Strzały z nikąd", "Siekiery". Po emocjonujących meczach stojących na wysokim poziomie Mistrzem Uniwersytetu Śląskiego została drużyna "Gumisiów" w składzie: Andrzej Zuba, Tomasz Nojman, Jerzy Polonko, Jarosław Galusek, Adam Pływacz. Drugie miejsce w tych rozgrywkach zajęła drużyna "Polmosu".

Piłka nożna

Rozgrywki piłki nożnej w ramach drużyn VI osobowych mają niezmiennie od lat wysoką temperaturę emocji. Odbywają się one na boisku na tyłach rektoratu. We współzawodnictwie uczestniczyło 21 drużyn w I i II lidze. W sposób sensacyjny tytuł mistrzowski zdobyła drużyna "Svobodna Slowenia", którą stanowią studenci Instytutu Chemii: Adam Matuszczyk, Arkadiusz Bryk, Krzysztof Marciniec, Tomasz Rendek, Andrzej Pałka, Artur Soja, Artur Warmus, Dariusz "Szwagier". Miejsce II zajęła "Klepardia", do końca uchodząca za pewnego faworyta. III miejsce zajęli "Weterani". Drużyny piłkarskie w większości są mieszane dlatego trudne jest analizowanie wyników w klasyfikacji wydziałowej.

Generalnie rozgrywki sportowe organizowane dla studentów lat starszych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W bieżącej edycji odbyło się 181 meczów, w których wzięło udział 340 studentów i liczna grupa kibiców. Należy tylko żałować, że w tego typu imprezach dla studentów nie objętych obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego nie biorą udziału studentki.

STUDENCI LAT PIERWSZYCH

Rozgrywki sportowe dla studentów lat pierwszych odbyły się w następujących dyscyplinach:

- koszykówka mężczyzn -10 drużyn - 70 osób

- koszykówka kobiet - 8 drużyn - 60 osób siatkówka mężczyzn - 6 drużyn - 50 osób

- siatkówka kobiet - 6 drużyn - 50 osób

W rozgrywkach wzięło udział 230 studentów i studentek, odbyło się 48 meczów, w których zdecydowanie zwycięstwo odnieśli studenci Wydziału Prawa i Administracji.

Koszykówka mężczyzn

Finał: Prawo - Matematyka 97 : 36. Skład zwycięskiej drużyny: Bartłomiej Zyska, Krzysztof Wisłocki, Mateusz Wolny, Grzegorz Marek, Marcin Kruczek, Przemysław Dorecki, Arkadiusz Jachna,

Koszykówka kobiet

Finał: Prawo - Matematyka 32 : 16. Skład drużyny zwyciężczyń: Katarzyna Piekarska, Katarzyna Wódka, Agnieszka Wojtal, Edyta Janusz, Barbara Borynek, Klaudia Koszuba, Marzena Pucewicz.

Siatkówka mężczyzn

Finał: Prawo A - Prawo B 2 :1. Zwycięska drużyna w składzie: Arkadiusz Kuta, Mateusz Wolny, Bartłomiej Zyska, Krzysztof Wisłocki.

Siatkowka kobiet

Finał: Prawo - Chemia 2 : 1. Skład drużyny zwyciężczyń:Ewa Grzyb, Bożena Solarz, Agnieszka Spiewok, Agnieszka Saciłło, Katarzyna Chmielak, Beata Picheta, Katarzyna Pietraszek, Katarzyna Pietrzyk, Katarzyna Halamus.

"INDYWIDUALIŚCI"

W dyscyplinach indywidualnych przeprowadzono mistrzostwa UŚ w badmintonie i tenisie stołowym.

Tenis stołowy.

Mężczyźni - 19 zawodników - I) Arkadiusz Jachna - Prawo, II) Zygmunt Kolber - Matematyka, III)Krzysztof Chojęta - Fizyka.

Kobiety -15 zawodniczek - I) Małgorzata Mikos - Matematyka, II) Beata Garwal- Matematyka, III) Aleksandra Spałek - Biologia.

Badminton

27 marca odbyły się mistrzostwa UŚ w badmintonie w grach pojedynczych w kategorii kobiet i mężczyzn. Startowały 4 kobiety i 16 mężczyzn. W kategorii kobiet zwyciężyły: Mirella Mrowiec - IV filologia polska, Aleksandra Mazurek - II prawo, Agnieszka Wieliczka - III prawo. W kategorii mężczyzn zwyciężyli: Wojciech Stawki - V biologia, Krzysztof Pilarski - II prawo, Mariusz Dybek - III prawo,.

Do rozegrania zostały jeszcze mistrzostwa US w pływaniu oraz rozgrywki lat pierwszych w koszykówce mężczyzn wydziałów w Sosnowcu.

Autorzy: Redakcja