O Korfantym w Pałacu Młodzieży

7 maja w katowickim Pałacu Młodzieży odbyła się sesja naukowa poświęcona 120 rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Referaty wygłosili pracownicy naukowi Instytutu Historii UŚ (dr Ryszard Kaczmarek, dr Piotr Greiner), Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej US (dr Jacek Lyszczyna) i dyrektor Muzeum Śląskiego dr Lech Szaraniec. Planowane jest wydanie materiałów z konferencji, wraz z dołączonym tekstem wypowiedzi wojewody katowickiego Wojciecha Czecha pt.: "Górny Śląsk szansą i nadzieją III Rzeczypospolitej". Sesję zorganizowała pałacowa Pracownia Humanistyczna, która już od lat współpracuje z Uniwersytetem Śląskim, organizując co roku m.in. cykle wykładów i odczytów z historii i języka polskiego dla uczniów szkół średnich i maturzystów.

Autorzy: Redakcja