POLSKA NIE JEST TAK DALEKO

POLSKA NIE JEST TAK DALEKO

W dniach 15-25 IV Koło Naukowe przy Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych organizuje konferencję, na którą zaprasza swoich rówieśników z bliźniaczych szkół francuskich - z Bordeaux i Lille. Konferencja nosić będzie tytuł "Polska nie jest tak daleko" i będzie miała na celu pokazanie naszym gościom, iż Polska to nie tylko kraj, w którym "jest zimno, po ulicach wędrują białe niedźwiedzie i w którym pije się wódkę". Takie bowiem wg Katarzyny Chałupki, jednej z organizatorów konferencji, wyobrażenie nadal funkcjonuje wśród francuskiej młodzieży.

Aby je zmienić MSNP przygotowuje bogaty program pobytu dla swoich gości - prelekcje profesorów UŚ, spotkania z przedstawicielami administracji i świata politycznego, a także oczywiście interesujący program kulturalny (m. in. wyjazdy do Krakowa, Pszczyny, Tarnowskich Gór; imprezy w klubach studenckich).

Studenci MSNP, w której zajęcia odbywają się w większości w języku francuskim, utrzymują ścisłe kontakty z ośrodkami francuskimi; w zeszłym roku gościli we Francji, a organizowana przez nich kwietniowa konferencja jest swoistym "rewanżem" wobec francuskich rówieśników.

To, jak całość się udała zrelacjonujemy w następnym numerze "Gazety Uniwersyteckiej".