OD REDAKCJI

Ostatni miesiąc przyniósł wiele ważnych wydarzeń. Zwrócimy uwagę zaledwie na dwa. Na zaproszenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich i JM Rektora UŚ prof. dr hab. Tadeusza Sławka na naszej Uczelni przybywał prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów. Zorganizowano niezwykle udane Targi Edukacyjne, które stanowiły okazję do przedstawienia naszej oferty edukacyjnej młodzieży szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Szerzej o tej imprezie napiszemy za miesiąc.

W dzisiejszym numerze inaugurujemy rozmowy na trzydziestolecie UŚ, Forum Informatyki, poddajemy pod dyskusję projekt reformy systemu edukacji. Uwadze Czytelników polecamy polemiki, tekst prof. dr hab. Jerzego Paszka o scrabble. Kontunuujemy Witrynę Samorządu Studenckiego, cykl o Unii Europejskiej, rozpoczynamy "serial" o tym, co, jak i gdzie można zjeść na naszej Uczelni. Na początek Wydział Filologiczny.

A poza tym - Wesołych Świąt!

Za miesiąc m. in. :
  • Rozmowy na trzydziestolecie UŚ: Maksymilian Pazdan
  • Między SKO a uczelnią
  • Rozmowa z dr. Czesławem Martyszem, Przewodniczacym Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
  • Projekt reformy systemu oświaty

Targi edukacyjne