INTERNETOWY CZŁOWIEK ROKU

laureat

Dariusz Majgier z III roku licencjackich studiów informatycznych (WT) został laureatem nagrody Internet 96 - Człowiek Roku - nagrody ustanowionej i po raz pierwszy przyznanej przez kanadyjską korporację SkyNet Communications. Wiadomość obiegła wszystkie media, choć w komunikatach prasowych nazywano laureata naukowcem z UŚ. Dariusz swą nagrodę otrzymał przede wszystkim w uznaniu wymyślonego przez siebie i redagowanego (we współpracy z kilkoma takim jak on pasjonatami) internetowego miesięcznika Reporter, magazynu o prawie nieograniczonym spektrum form i tematów, dziennikarskich i literackich - z założeniem, że jest to pismo do czytania - i wypełniania - dla wszystkich.

Z Reportera 10/96 możemy się dowiedzieć o okolicznościach otrzymania tej nagrody, Dariusz przypomina założenia pisma, dziękuje za nagrodę ( jej sponsorom), prostuje - rzecz jasna - iż jest studentem. Nie można jednak powiedzieć, iż Dariusz jest przesadnie skromny. Napisał w owym sprostowaniu tak: Spójrz na depeszę. Widzisz - naukowiec z U. Śl. - śmieszne, nie? Nie! Jestem studentem, ale zapewniam, że mógłbym z powodzeniem zastąpić niejednego doktora czy profesora. Tytuł dla mnie nic nie znaczy, liczy się zasób wiedzy i to czy potrafi się tę wiedzę odpowiednio wykorzystać...

Panie Dariuszu! Nagrody, a przede wszystkim Reportera serdecznie gratulujemy. Ale, na miłość Boską, nie głoś Pan głośno tak obrazoburczych poglądów bo jak się reszta studentów - ok. 34 tys. - nimi przejmie, to co będzie z naszą uczelnią? !

Namiar na Reportera : http://venus.wis.pk.edu.pl/cobretti/

Autorzy: F.S.