KATOLIK-STUDENT-LIDER

Piękne Panie, Szanowni Panowie...

Z wielką przyjemnością pragniemy państwa przywitać na premierze SKMA (Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej) - Gaudeamus. Dzięki uprzejmości Gazety Uniwersyteckiej możemy dziś zaprezentować Państwu nasz repertuar.

Naszym celem jest aktywna obecność w społeczności akademickiej, poprzez organizowanie różnego rodzaju wykładów, konferencji, spotkań, sympozjów. Mamy ambicje kreować życie towarzyskie i kulturalne studentów.

Studiując ciągle jeszcze tkwimy w rozbrykanej młodzieńczości, ale jedną nogą wkraczamy już w świat poważnej dorosłości. Dlatego tak ważne powinno być przygotowanie go świadomego i odpowiedzialnego pełnienia różnych funkcji i ról społecznych. Działalność naszego Stowarzyszenia rozpoczynamy od kursu liderów. Dzięki profesjonalistom z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uczymy się, między innymi, sztuki negocjacji, autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będziemy potrafili wykorzystać pełniąc rolę liderów i kreatorów życia studenckiego, służąc swojemu środowisku. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na promowanie postaw aktywnego chrześcijanina, świadomego własnej wartości, który poprzez działanie w katolickim stowarzyszeniu realizuje swoje życiowe cele. Dlatego wyzywamy na "pojedynek" wszystkie organizacje studenckie, którym dobro braci studenckiej nie jest obojętne. Nie chcemy rywalizować o dusze. Będziemy walczyć uczynkami: kto lepiej, bardziej efektywnie wykorzysta cały swój potencjał w służbie studentom?

Na początek, żeby dać świadectwo swojego istnienia organizujemy obóz integracyjny dla wszystkich kotów, czyli dla tych wszystkich, którzy teraz jeszcze z przerażeniem w oczach myślą o maturze i egzaminach wstępnych. Chcemy ułatwić im i uprzyjemnić dość stresujący czas początku studiów. Wiadomo przecież, że "najtrudniejszy pierwszy krok", dlatego zapraszamy Was drodzy Przyszli Studenci do Wisły. Gwarantujemy ciekawe zajęcia, dużo radości i miłą, przyjacielską atmosferę.

W miarę rozwoju SKMA planujemy prowadzić działalność w sekcjach tematycznych, m. in. międzynarodowej, informacyjnej, formacyjnej i organizacyjnej. Mimo, że stowarzyszenie istnieje już od jakiegoś czasu, pięć lat temu zawiesiło swoją działalność. Reaktywując SKMA zaczynamy od początku. Dlatego prosimy Was, drodzy Państwo o cierpliwość i zrozumienie. Jednocześnie obiecujemy, że będziemy starali się wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej, a naszą dewizą stanie się "gaudeamus" - niesienie radości.

A zatem.... Działalność SKMA uważamy za otwartą.

Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej zapraszamy do tymczasowej siedziby w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, ul. Wita Stwosza 16.