OD REDAKCJI

W kwietniowej "Gazecie Uniwersyteckiej UŚ" Czytelnicy znajdą sporo różnorodnych tematów. Wracamy do dyskusji na temat obecności teologii w Uniwersytecie Śląskim, omawiany jubileusz Profesora Tadeusza Kłaka, a także spotkanie z parlamentarzystami naszego regionu. Razem z Profesorem Dionizjuszem Czubalą udajemy się do Mongolii, przedstawiamy sylwetki kolejnych stypendystek MEN i drugą część fotoreportażu "Kina świata" autorstwa Profesora Andrzeja Gwoździa.
W formie specjalnego dodatku prezentujemy sylwetkę wybitnego prawnika Profesora Franza Bydlińskiego naszego nowego doktora honoris causa. Uroczystość nadania tej najwyższej akademickiej godności zrelacjonujemy w numerze majowym. Owocem naszej współpracy z lubelską redakcją "Forum Akademickiego" jest natomiast kolejny dodatek - "Forum Książki", jak się dowiadujemy, oczekiwany z niecierpliwością przez wielu poszukiwaczy książek naukowych.
Niestety, jak dotąd nie udało nam się uzyskać zamówionego kilka miesięcy temu tekstu o przebiegu akredytacji na polonistyce, a także drugiej części wspomnień polonistki. Szkoda...
Za miesiąc m. in. relacja z kolejnego wieczoru akademickiego oraz artykuł nestora polskiego reportażu Pana Lucjana Wolanowskiego napisany specjalnie dla naszej "Gazety".
Zamieszczamy poniżej także ważną uchwałę Senatu naszej Uczelni. Do podjętych w niej kwestii wrócimy obszernie za miesiąc.

Autorzy: Dariusz Rott