Poznajmy się - Styczeń 2007

EWA SŁOMIANA
Kierownik Działu Nauczania

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę w naszej Uczelni rozpoczęła 1986 roku (na Osiedlu Akademickim w Ligocie). Przez następnych 12 lat była zatrudniona w Dziale Organizacyjno-Prawnym na stanowisku zastępcy kierownika Działu. Od ponad roku jest kierownikiem Działu Nauczania.

EWA SŁOMIANA

W życiu prywatnym jest domatorką, uwielbia urządzać swój nowy dom i pielęgnować niewielki ogródek. W wolnych chwilach lubi usiąść z filiżanką dobrej kawy i czytać książkę lub obejrzeć dobry film. Wakacje najchętniej spędziłaby nad brzegiem morza, ale również z przyjemnością uczestniczy w zainteresowaniach reszty rodziny, zwiedzając ciekawe zakątki świata. Wspólnie przejechali Europę oraz USA ze wschodu na zachód, a następnie z północy na południe. Jej marzeniem jest podróż do Egiptu.

MAŁGORZATA DRENDA
Zastępca kierownika Działu Nauczania

W Uniwersytecie Śląskim pracuje już od 20 lat. Obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Działu Nauczania. Jest typową domatorką, chociaż lubi także wycieczki i weekendowe wypady w góry. Chętnie czyta książki - głównie z wątkiem kryminalnym. Ponadto lubi słuchać muzyki filmowej, oglądać ciekawe filmy oraz programy historyczne i przyrodnicze. Przyszłą wygraną w totolotku przeznaczy na długą podróż do ciepłych krajów. Za najważniejsze w życiu uważa tradycje i więzi rodzinne.

MAŁGORZATA DRENDA

ANNA KOŹMIŃSKA

W Dziale Nauczania pracuje już od wielu lat (obecnie na stanowisku specjalisty). Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się dydaktyką. Jej nauczycielkami i doradczyniami w tej dziedzinie były panie Zofia Włodarczyk i Anna Wiśniewska - emerytowane kierowniczki Działu. Do tej pory miała zaszczyt współpracować z dziesięcioma prorektorami ds. Nauczania/Kształcenia. Ceni sobie kontakt ze społecznością akademicką oraz z kandydatami na studia. Prywatnie lubi poświęcić się dobrej literaturze i kinu. Pasjonują ją dalekie podróże do przyjaciół. Ponadto interesuje się gwarą śląską oraz książkami i publikacjami Marka Szołtyska.

ANNA KOŹMIŃSKA

URSZULA MIEMIEC

Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na Uczelni pracuje dwa lata. Każdy dzień w pracy przynosi jej nowe "odkrycia" i pozwala zweryfikować wiedzę zdobytą na studiach, a dzięki współpracownikom, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają radą codziennie uczy się, jak radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Lubi czarny humor i czarno-białą fotografię. W życiu kieruje się zasadą, iż ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...

URSZULA MIEMIEC

RAFAŁ MACHNA

W zespole Działu Nauczania pracuje dopiero od pół roku, ale z Uniwersytetem Śląskim związany jest trochę dłużej, gdyż ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji w naszej Uczelni. Aktywnie spędza wolny czas. Latem wyjeżdża na wycieczki rowerowe oraz zdobywa umocnienia przeciwnika podczas gry w paintball. Zimą ogarnia go białe szaleństwo. Ponadto interesuje się tematyką drugiej wojny światowej, motoryzacją i nowoczesnymi technologiami. W życiu kieruje się zasadą "carpe diem".

RAFAŁ MACHNA