DNI KARIERY - 28 marca 2006

Dni Kariery to jedno z największych przedsięwzięć na rynku pracy i wśród

logo
społeczności akademickiej. Projekt ten jest skierowany do przedsiębiorstw i studentów. Składa się z dwóch części: targów pracy, praktyk i staży oraz Akademii Umiejętności. Podczas części targowej studenci i absolwenci mają możliwość zapoznania się z ofertami zatrudnienia, przygotowanymi przez liczne grono pracodawców. Firmy przedstawiają swoje propozycje w postaci m.in.: ofert pracy, praktyk letnich i całorocznych, staży, programów menedżerskich oraz programów edukacyjnych.

U podstaw Dni Kariery leży stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami wystawiających się firm. W otwartej rozmowie z młodymi pracownikami organizacji można zasięgnąć informacji na temat zatrudnienia, kultury organizacyjnej, realizowanych projektów i atmosfery pracy. Niewątpliwą zaletą Dni Kariery jest liczna obecność, zgromadzonych w jednym miejscu, reprezentantów wielu branż. Dzięki temu osoby uczestniczące w targach mogą porównać i ocenić oferty kilkudziesięciu organizacji.

Akademia Umiejętności jako część wspomagająca pozwala aktywnym, młodym ludziom skorzystanie z bogatej wiedzy i doświadczenia firm. Seria warsztatów, szkoleń, prezentacji oraz Case Study umożliwia bezpośredni kontakt ze znanymi specjalistami i trenerami. Dostęp do materiałów merytorycznych i edukacyjnych, jak również zapisy na szkolenia i warsztaty umożliwia oficjalny serwis Targów. Obecnie swoim zasięgiem Dni Kariery obejmują największe miasta i ośrodki akademickie w całej Polsce: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawę i Wrocław.

Organizatorem Dni Kariery jest międzynarodowe stowarzyszenie studentów AIESEC. Od 56 lat statutową działalnością organizacji jest Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk, poprzez który dajemy możliwość studentom z całego świata zdobycia praktycznego i międzynarodowego doświadczenia. AIESEC obecny jest na ponad 800 uczelniach w 89 krajach i skupia 18 000 członków. W Polsce posiada 20 oddziałów lokalnych obejmujących swoim zasięgiem 45 uczelni wyższych.

Gdzie i kiedy?

GDAŃSK
14 marca - Gmach Główny Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12

TORUŃ
15 marca - Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK ul. Gagarina 13A

ŁÓDŹ
16 marca - Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, ul. Matejki 22/26

SZCZECIN
21 marca - Uniwersytet Szczeciński, Wydział Humanistyczny, ul. Krakowska 71

POZNAŃ
22 marca - Gmach Główny Akademii Ekonomicznej, al. Niepodległości 10

WROCŁAW
23 marca - Hotel Mercure Panorama, pl. Dominikański 1 (przy Galerii Dominikańskiej)

KATOWICE
28 marca - ALTUS, ul. Uniwersytecka 13

KRAKÓW
29 marca - Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Pawilon Dydaktyczno-sportowy, ul. Rakowicka 27

WARSZAWA
5 i 6 kwietnia - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.dnikariery.pl

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowaneStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZaproszenia
Zobacz stronę wydania...