Koniec karnawału, ale nie koniec zimy

W chwili, gdy składany jest bieżący numer "Gazety Uniwersyteckiej" z prognoz meteorologów nie wynika, że wiosna przyjdzie w tym roku zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zatem, oddając w Wasze ręce nowy numer nie możemy napisać, że wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca pojawił się pierwszy wiosenny numer "Gazety Uniwersyteckiej". Niestety, możemy jedynie napisać, że oddajemy w Wasze ręce ostatni już numer zimowy i mamy nadzieję, że nie zapeszamy. A aby zaczarować wiosnę nasz dyżurny grafik w tym celu na okładce umieścił marcującego kota.

W tym numerze "Gazety..." polecamy szczególnej uwadze duży blok poświęcony programowi Socrates/Erasmus. W poszczególnych artykułach zamieszczone zostały nie tylko podstawowe wiadomości na temat funkcjonowania tego programu, warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać stypendium i wyjechać na studia zagranicę, ale również relacje uczestników - studentów Uniwersytetu Śląskiego, którzy skorzystali już z tej możliwości i wyjechali w ramach programu do wielu krajów Europy.

Jak zwykle w "Gazecie Uniwersyteckiej" zamieszczamy kilka relacji z różnorodnych imprez, jakie ostatnio miały miejsce w naszej Uczelni. Były to między innymi spotkania z ciekawymi osobami, jak z Krzysztofem Mroziewiczem, byłym dyplomatą, dziennikarzem i autorem wielu książek czy profesorem Alanem Millardem, wybitnym znawcą starożytnych języków Bliskiego Wschodu. Mamy też mały akcent polityczny - relację Stanisława Pietroszka ze spotkania z Donaldem Tuskiem.

Zachęcamy także do lektury artykułu wyjątkowego, bo poświęconego pamięci niezwykłego człowieka - ks. Jana Twardowskiego. Autorka tekstu, Magda Jaworska, nie tylko przybliża twórczość księdza-poety, ale przede wszystkim wspomina go jako skromnego człowieka, wielbiciela kotów, biedronek i... miodu, który w prosty sposób pisał o sprawach wielkich, trafił do serc nas wszystkich, a po swoim odejściu pozostawił wielką pustkę.

Redakcja

Autorzy: Redakcja
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowaneStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZaproszenia
Zobacz stronę wydania...