Po owocach ich poznacie...

Czy może być lepsze świadectwo poziomu Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej jak tekst, który znaleźliśmy w jej biuletynie zatytułowanym "Post Scriptum ". Został on napisany przez troje uczestników kursu dla początkujących po wysłuchaniu jednego z pierwszych wykładów nt.: The Medieval Origin of the Polish State. Oto owo zbiorowe wypracowanie:

ŻONA MIESZKA I

Mieszko Pierwszy miał siedem żon, one były wszystkie niskie, grube, brzydkie, nudne i bardzo, bardzo głupie. Także raz on jechał z konnicą do Czechosłowacji (966), on spotkał się z Panią Dubravką, ona była młoda, piękna, ciekawa, miła, inteligentna, wesoła, gorąca i bardzo, bardzo zgrabna i szczególnie bogata. Niestety ona była także chrześcijanka. On ożenił się z Dubravką. Oni byli bardzo szczęśliwi. Ale siedem żon było smutnych, bo one poszły do klasztoru.

VALERIE, DANIEL and DONALD.

Autorzy: Redakcja