Prywatna szkołana terenie uniwersyteckim

1 września na terenie miasteczka akademickiego w Ligocie zainaugurowała swój pierwszy rok prywatna, autorska szkoła podstawowa (kl.O,I,II). Na mocy umowy z Uniwersytetem Śląskim szkoła wynajęła na swą siedzibę część budynku uniwersyteckiego hotelu gościnnego, zobowiązując się, poza płaceniem czynszu do pierwszeństwa w przyjmowaniu dzieci zainteresowanych pracowników Uniwersytetu. Współzałożycielką szkoły jest Maria Lorek - autorka elementarza dla klas I, który będzie obowiązywał w Polsce od przyszłego roku szkolnego. Szkoła realizuje program wychowania przez sztukę, wykorzystując w nauczaniu teatralizację zajęć. Program podstawowy poszerzony jest o rytmikę i umuzykalnienie, język angielski (codziennie), zajęcia na basenie i gimnastykę korekcyjną.

W związku z planowanym uruchomieniem w przyszłym roku szkolnym klas IV-VIII organizatorzy poszukują nauczycieli-twórców. Kontakt telefoniczny: 524-577.

Autorzy: Redakcja