Nekrologi

Z wielkim bólem i smutkiem
oraz w poczuciu niepowetowanej straty

prof. UŚ dr hab. Heleny Danel-Bobrzyk

Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w latach 1978–1981, 1984–1990 i 1999–2002 oraz Prodziekana Wydziału w latach 1996–1999, Dyrektora Instytutu Wychowania Muzycznego i Plastycznego w latach 1980–1981, Kierownika zakładów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego oraz Wydziału Artystycznego, pedagoga, autorytetu w zakresie pedagogiki muzycznej, dyrygenta chórów i zespołów muzycznych, związanej z Uniwersytetem Śląskim od 1971 roku.

W sposób charakterystyczny dla wielkich osobowości świata nauki, znakomicie łączyła funkcje Uczonego i Nauczyciela – wychowawcy młodszej generacji pedagogów, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem i Mistrzem.

Za działalność i dokonania naukowo-artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami i wyróżnieniami.

Błyskotliwy umysł, dar zjednywania ludzi, życzliwość i serdeczność wobec drugich oraz wysoka kultura osobista czyniły z Pani Profesor osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

W naszej pamięci pozostanie jako wielki Człowiek, wybitna Uczona, znakomita Humanistka i wspaniały Przyjaciel, Osoba życzliwa, mądra i szlachetna.

Będzie nam Jej wszystkim brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie i Najbliższym oraz Uczniom i Przyjaciołom Pani Profesor,
których ta śmierć najbardziej dotknęła,
wyrazy głębokiego współczucia i żalu składają, łącząc się w bólu i smutku

Senat i Rektorzy
prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor UŚ w latach 2002–2008
prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – Rektor UŚ w latach 1996–2002
prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan – Rektor UŚ w latach 1990–1996
oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Tatiany Golec

wieloletniej i cenionej pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego, Osoby mądrej i serdecznej, służącej pomocą i dobrym słowem, oddanej sprawom Uczelni.

Życzliwość i dobroć wobec innych czyniły z Niej Osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

Będzie nam Jej brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Zmarłej, których ta śmierć najbardziej dotknęła, wyrazy współczucia i żalu

składają

Rektor oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

dr Beaty Kozieł

cenionego nauczyciela akademickiego i pracownika naukowego, adiunkta w Instytucie Nauk o Edukacji Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Będzie nam Jej wszystkim brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie i Najbliższym oraz Przyjaciołom Zmarłej, których ta śmierć najbardziej dotknęła, wyrazy współczucia i żalu

składają

Rektor oraz Społeczność Akademicka