ZAPROSZENIE NA SPŁYW KAJAKOWY

Warszawski Akademicki Klub Kajakowy "Habazie" jak co roku organizuje wakacyjne spływy dla studentów. Tym razem 10 dniowe spływy odbywają się na Drawie i Wdzie. Wakacyjny spływ to doskonała okazja aby nauczyć się początków kajakarstwa, tego jak bezpiecznie pływać kajakiem i połknąć "bakcyla" kajakowego.

Klub ten od ponad 40 lat zajmuje się zarówno tradycyjnym kajakarstwem nizinnym jak i popularnym obecnie kajakarstwem górskim zaliczanym do sportów ekstremalnych. Co roku organizuje teoretyczno-praktyczny kurs kajakarstwa górskiego i nizinnego. Więcej informacji o klubie można znaleźć na stronie: http://www.iem.pw.edu.pl/wakk

Członkowie klubu mają na swoim koncie wiele zagranicznych, a nawet egzotycznych wypraw kajakowych, chociażby do Turcji, na Korsykę, do Tajlandii.

W tym roku kajakarze z Habaziów pływali już w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech a ponadto szykują się już do wyjazdów do Norwegii i w Alpy Austryjackie. Są to wyprawy dla doświadczonych kajakarzy górskich, ale każdy może się nim stać po ukończeniu kursu klubowego. Uczestnictwo w spływie wakacyjnym może być pierwszym krokiem w karierze kajakowej.

Spływy organizowane przez WAKK gwarantują studencką atmosferę, nowe znajomości, imprezy przy ogniskach i niezapomniane wrażenia. Każdą grupę prowadzi wykwalifikowany i doświadczony przewodnik, który nauczy każdego jak prawidłowo wiosłować, zadba o bezpieczeństwo, zorganizuje biwak i pomoże przygotować posiłek na ognisku.