Spotkanie z mistrzem

27 października br. gościliśmy na naszej uczelni prof. Luisa Alexandra - najsławniejszego autora książek do nauki języka angielskiego. Wygłaszającego pasjonujący wykład prof. Alexander stwierdził, że komunikowanie się nie jest możliwe bez znajomości gramatyki. Wskazał na podstawowe błędy popełniane od wieków przez nauczycieli, którzy właściwie robią wszystko, aby zniechęcić do gramatyki nawet bardzo uzdolnionego ucznia.

Licznie przybyli studenci mieli okazję uświadomienia sobie trudności w opanowaniu języka obcego. Ta nauka to żmudna praca i właśnie dlatego ważne są nie tylko podręczniki, ale, może przede wszystkim, sposoby przekazywania wiedzy. Na koniec Mistrz powiedział: "Jeśli ktoś wam mówi, że możecie nauczyć się jakiegoś języka obcego w kilka tygodni to nie wierzcie. Ci co tak mówią kłamią".

Autorzy: K.F.