OD REDAKCJI

Oddajemy Państwu nowy - zimowy numer "Gazety Uniwersyteckiej UŚ". W środku tradycyjnie już znajdziecie Państwo wkładkę zatytułowana "co-gdzie-kiedy" dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim. Rozpoczynamy także zapowiadaną już od kilku miesięcy prezentację Wydziału Nauk o Ziemi. Dzisiaj WNoZ w świetle międzynarodowych baz danych oraz sylwetka jednego z założycieli Wydziału Erasta Konstantynowicza

Spory jest w dzisiejszym numerze "blok" kulturalny. Mariusz Kubik kontynuuje swój cykl "Portret pisarza. Tym razem sylwetka obchodzącego w lutym 80. Lecie urodzin Lucjana Wolanowskiego, znakomitego reportażysty), a Aleksandra Musialik rozmawia z Bogdanem Kalusem, aktorem teatru Korez. W następnych numerach chcemy rozszerzyć znacznie dział kulturalny - takie jest bowiem życzenie naszych Czytelników.

Inaugurujemy nową rubrykę: Wieści z Wydziałów. Na początek Wydział Filologiczny. Czekamy na więcej informacji z innych Wydziałów - z przyjemnością będziemy dokumentować bieżące "życie" Wydziałów.

Kontynuujemy nasze cykle - dziesięć artykułów na dziesięciolecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej (dzisiaj część druga) oraz prezentacje Stypendystów MEN (też cześć druga).

Niestety znów sporo miejsca w naszej "Gazecie" zajmują wspomnienia o Zmarłych.

A za miesiąc m. in. o wrześniowym Festiwalu Nauki w Katowicach oraz o akredytacji na polonistyce.

Edukacja 2000
Autorzy: Dariusz Rott