Rusza kampania "Studiuj w Katowicach"

Miasto dużych możliwości!

Kampania Studiuj w Katowicach organizowana przez Urząd Miasta Katowice promuje 20 uczelni państwowych i prywatnych. Koordynatorem projektu jest prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. współpracy i promocji Uniwersytetu Śląskiego.

 

'Studiuj w Katowicach'

 

Katowice to nowoczesny i szybko rozwijający się ośrodek, serce ponad 2 milionowej aglomeracji oraz miasto z 20 szkołami wyższymi i ponad 80 tysięczną rzeszą studentów. Znajduje się tu kilka dużych uczelni, m.in. uniwersytety (w tym medyczny), politechnika, akademie: sztuk pięknych, ekonomiczna, muzyczna, wychowania fizycznego, seminarium duchowne, a także szkoły kształcące w zakresie bankowości, finansów, języków obcych, zarządzania i w wielu innych kierunkach. Dlatego celem nowej kampanii jest prezentacja Katowic jako miasta akademickiego oraz promowanie jego oferty edukacyjnej, zamieszczonej na stronie www.studiujwkatowicach.pl. Kampania oficjalnie rusza 1 maja i obejmie Polskę południową i wschodnią. Promocja będzie prowadzona poprzez internet oraz reklamy zewnętrzne - billboardy, citylighty (reklamy na przystankach autobusowych), fullbacki (reklamy umieszczone na autobusach), plakaty, ulotki i ogłoszenia w lokalnych gazetach. Autorem strony internetowej jest mgr Remigiusz Kopoczek, a plakatów i reklam dr Tomasz Kipka.

 

'Studiuj w Katowicach'

 

 

'Studiuj w Katowicach'

 

 

'Studiuj w Katowicach'

 

- Zawsze mamy wielu kandydatów na studia, ale chcielibyśmy, by było ich jeszcze więcej. Jest niż demograficzny i musimy aktywniej zabiegać o studentów - powiedziała na konferencji prasowej prof. dr hab. Barbara Kożusznik, występująca w podwójnej roli: jako prorektor ds. współpracy i promocji Uniwersytetu Śląskiego oraz radna Forum Samorządowego Katowic.

Podobne akcje promocyjne przeprowadziły już inne miasta, np. Wrocław czy Gliwice. Czy jednak same plakaty i billboardy wystarczą, aby zachęcić młodzież do studiowania na katowickich uczelniach?

- Kampania reklamowa to dopiero początek, od czegoś trzeba zacząć. Za nią pójdą konkretne czyny, ale to zależy już od poszczególnych uczelni, jak się wywiążą ze swoich obietnic i planów. Uniwersytet Śląski już od wielu lat stara się wyjść naprzeciw potrzebom studentów i mamy nadzieję, że nasze starania będą coraz lepiej widoczne - powiedziała mgr Agnieszka Skołucka, kierownik Działu Współpracy, Promocji i Karier UŚ.

Młodzież powinna być w centrum zainteresowania, aby nie uciekała do innych ośrodków uniwersyteckich czy zagranicę. To dla nich trzeba rozwijać bazę akademicką w Katowicach, wciąż podnosić standard śląskich uczelni. Samorządowcy zapewniają, że dalsze nakłady w tej sferze umożliwią powstanie nowych kampusów akademickich w śródmieściu i bezpośrednim sąsiedztwie największych katowickich uczelni.

Autorzy: Agnieszka Sikora
Fotografie: Agnieszka Sikora