Jeszcze o akademickiej służbie zdrowia

SOSNOWIEC

Na terenie Sosnowca istnieją dwa akademickie ośrodki zdrowia. 0 ich przyszłości w nowym modelu zarządzania całą służbą zdrowia rozmawialiśmy z dr Witoldem Ładoniem - dyrektorem ZOZ w Sosnowcu. Dr Ładoń zapewnił nas, że nowe rozwiązania administracyjne nie utrudnią studentom i pracownikom sosnowieckich struktur naszego uniwersytetu korzystania z opieki lekarskie. Jakie to będą, rozwiązania - nadal nie wiadomo. Akademickie ośrodki zdrowia są umiejscowione bardzo blisko rejonowych ośrodków zdrowia, znacznie lepiej wyposażonych. Zapobiegając niepotrzebnemu rozdrobnieniu, działalność naszych uczelnianych ośrodków zdrowia najprawdopodobniej włączy się do rejonów.

Na terenie Sosnowca jut od jakiegoś czasu obowiązuje decyzja dr Ładonia aby we wszystkich rejonowych i specjalistycznych przychodniach przyjmować studentów. Przytoczone wyżej zapewnienia i decyzje nie zmieniają jednak faktu iż w Sosnowcu jeszcze nie wiemy "na czym stoimy". Doniesienia prasy lokalnej wskazują, iż władze miasta w ostatnich tygodniach mocno zaabsorbowane są same sobą i najprawdopodobniej nie mają czasu ani głowy do rozstrzygnięć w tak drobnych sprawach jak organizacja opieki zdrowotnej nad obywatelami.

CIESZYN

Z Cieszyna mamy dosyć lakoniczną wiadomość, iż na razie żadnych zmian organizacyjnych w opiece zdrowotnej nad studentami i pracownikami filii US nie przewiduje się.

Od redakcji: Gdyby jednak najbliższe tygodnie lub miesiące zaprzeczyły zapewnieniom, iż opieka zdrowotna nad naszym środowiskiem nie pogorszy się - prosimy Czytelników "Gazety" o zasygnalizowanie takich sytuacji.

Autorzy: Redakcja