OD REDAKCJI

W nowy 2000 rok wchodzimy z siedemdziesiątym pierwszym numerem "Gazety Uniwersyteckiej UŚ". Czytelnicy znajdą w nim stałe rubryki (felietony, informacje o nowych książkach - zachęcamy wszystkich publikujących poza Wydawnictwem UŚ do przekazywania nam informacji bibliograficznych. Rozpoczynamy kilka nowych cykli: dziesięć artykułów na dziesięciolecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, prezentacje stypendystów MEN oraz sylwetki pisarzy polskich autorstwa Mariusza Kubika.

Poza tym w numerze znajdziecie Państwo omówienie kolejnego, piątego już, wieczoru akademickiego, którego gościem był redaktor Michał Ogórek. Na długie zimowe wieczory polecić wypada artykuły o Ogrodzie Botanicznym na Śląsku i Bornem Sulinowie. Piórem Romana Wyborskiego zapraszamy do dyskusji na temat "dekomunizacji" na naszej Uczelni, a temat to trudny...

Za miesiąc - zapowiadana już wcześniej - prezentacja Wydziału Nauk o Ziemi UŚ, kolejna część prezentacji stypendystów MEN, a także oczekiwany przez wielu Czytelników dodatek "co-gdzie-kiedy" dla kandydatów na studia.

Już wkrótce - w dniach od 22 do 24 lutego 2000 roku w katowickim spotku odbędą się kolejne II Ogólnopolskie Prezentacje "Edukacja 2000". Serdecznie zapraszamy.

Logo Edukacja 2000
Autorzy: Dariusz Rott