NEWS

Poczytna, ogólnokrajowa i poniekąd wzorcowa "Gazeta Wyborcza" bardzo wysoko na 1 stronie poinformowała, powołując się na niejakiego Reutera, iż: "Madonna w ciąży". Chodzi o błogosławiony stan piosenkarki Madony. Podobno nawet - dowiedziawszy się o tym - artystka "popadła w ekstazę" - widoczną na zdjęciu ilustrującym wiadomość.

To oczywiście sensacyjne wydarzenie (pomyślcie: zdrowa, młoda kobieta - i w ciąży!) wpędziło nas w głęboką frustrację. No bo skąd wziąć na 1 stronę równie atrakcyjny news?

Trzeba więc zadowolić się newsami znacznie skromniejszymi, za to dwoma:

- Pierwszy - dobry ale nieświeży: mostek przez Rawę na Bankowej został podniesiony przez co poziom wód w piwnicach Rektoratu w maju, czerwcu, lipcu lub sierpniu obniży się. W sekwencji dobra mieści się też możliwość realizacji na mostku mrożących krew w żyłach gonitw samochodowych - jak w San Francisco. Co polecamy uwadze mistrzów i adeptów reżyserii filmowej i telewizyjnej z WRTV.

- Drugi - zły ale całkiem świeży: po 3 tygodniach od położenia asfaltu na mostku (ściślej - na deskach łączących oba brzegi Rawy) nawierzchnia osiągnęła stan, jak nie po ostatniej ale po trzech podobnych ostatniej zimach. Nowiutkie chodniki na poboczach także.

Przy okazji: łatanie tzw. przełomów na Bankowej odsłoniło piękny bruk tej ulicy. Czy zamiast klajstrować go asfaltem nie byłoby lepiej odsłonić go całkowicie? Okolice Rektoratu zyskały by nieco historycznego dostojeństwa a ruch samochodów z i do Roździeńskiego z pewnością by zmalał. Same korzyści.

Autorzy: S.