OD REDAKCJI

Inaugurujemy kolejny rok działalności "Gazety Uniwersyteckiej Uniwersytetu Śląskiego". W dzisiejszym - październikowym numerze - szczególną uwagę Czytelników chciałbym zwrócić na dodatki. Pierwszy to tradycyjnie już wyciąg ze Sprawozdania Rektora UŚ z działalności Uczelni w 1997 roku. Drugi - Uniwersytet Śląski 2000 polecamy tym wszystkim, dla których ważna jest przyszłość szkolnictwa wyższego w naszym regionie.

Po raz drugi upowszechniamy informacje o konkursie "Mój Uniwersytet" zapraszając do udziału w nim. Myślę, że studentów szczególnie może zainteresować materiał dotyczący kredytów, który otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Październikowy numer "Gazety Uniwersyteckiej", który wydrukowany został w Drukarni UŚ. Wszystkim pracownikom drukarni pragnę podziękować za kilkuletnią bezkonfliktową współpracę, dzięki której Czytelnicy mogli regularnie otrzymywać nasz miesięcznik.

W czasie wakacji dokonaliśmy również nieoczekiwanej, lecz niezwykle sympatycznej, zmiany miejsc. Nowa siedziba naszej redakcji mieści się w przyziemiu budynku Rektoratu UŚ (pokój 016) - w pobliżu czytelni czasopism, szatni i siłowni. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza nowych współpracowników.

W następnym numerze, który ukaże się - mamy nadzieję - na początku listopada m. in. :

-dwa Jubileusze (profesorowie Alina Kowalska i Andrzej Różkowski),

-relacja z VI Zjazdu Redaktorów Gazet Akademickich, którego byliśmy we wrześniu gospodarzami,

-reportaż z XI Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Autorzy: Dariusz Rott