OD REDAKCJI

fot.  Stefan Ciechan
W lipcu 1992 roku ukazał się "zerowy" numer "Gazety Uniwersyteckiej". Mamy więc już siedem lat - skończył się nasz czas szkolny. Korzystając z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy byli z nami przez te wszystkie lata - zespołowi redakcyjnemu, współpracownikom, wszystkim autorom tekstów i Czytelnikom, którzy towarzyszą nam już siedem lat.

Po raz drugi proponujemy Państwu numer wakacyjny lipcowo- sierpniowy (nieco "lżejszy"), w którym polecamy rozmowę z profesorem Krzysztofem Rostańskim, artykuł Anety Drabek zatytułowany Wydział Filologiczny w świetle międzynarodowych baz danych, kolejną część chętnie czytanego cyklu o scrabble. Studentom zwracamy uwagę na stypendia dla młodych dziennikarzy, zachęcamy także do udziału w konkursie fotograficznym. Korzystając z okazji prezentujemy zdjęcie autorstwa Stefana Ciechana ("Forum Akademickie"), które zostało wykonane rok temu w Cieszynie.

22 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego, które postanowienierm Sądu Wojewódzkiego w Katowicach zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń. Szczegółowe informacje o Stowarzyszeniu - w formie specjalnego dodatku - zamieścimy w październiku.

Wszystkim Czytelnikom życzę udanych wakacji...

Autorzy: Dariusz Rott