Od redakcji

To już ostatni przed wakacjami numer "Gazety Uniwersyteckiej UŚ". Znajdziecie w nim Państwo sporo tekstów nieco już może wakacyjnych. Warto chyba jednak o odrobinę refleksji nad tekstem dr hab. Macieja Sablika o rankingach uczelni, w których przecież nie wypadamy najlepiej.

Obchodzimy też nasz mały jubileusz - mamy osiem lat. Z tej okazji dołączamy bezpłatnie archiwalny numer "Gazety Uniwersyteckiej". Z radością odnotowujemy też odnowienie czasopisma Filii UŚ w Cieszynie, które po kilku miesiącach przerwy, pod nową redakcją Pana mgr. Kazimierza Kaszpera powróciło do starego tytułu "Filia".

We wrześniu ukaże się dodatek do naszej "Gazety" specjalnie na Festiwal Nauki "Górny Śląsk 2000", a w numerze październikowym (będzie do kupienia od 2 października) znajdziecie Państwo informacje o nadaniu Instytutowi Fizyki imienia Profesora Augusta Chełkowskiego, relację z kolejnego Uroczystego Koncertu Akademickiego, rozmowę z dr Krystyną Kłosińską i wiele innych tekstów. Życzymy więc wakacyjnego wypoczynku i na kilka tygodni żegnamy się z naszymi Czytelnikami.

Autorzy: Dariusz Rott