Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego już po raz dziewiąty wręczył Laury Studenckie

Przyjaciele studentów

20 kwietnia w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się gala wręczenia nagród środowiskowych Laur Studencki 2015. Laury Studenckie to nagrody przyznawane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego od 2007 roku. Są wyrazem podziękowania dla ludzi, organizacji oraz instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej.

Laureatem nagrody honorowej za całokształt pracy na rzecz rozwoju akademickości w regionie i w Polsce został
JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
Laureatem nagrody honorowej za całokształt pracy na rzecz rozwoju akademickości w regionie i w Polsce został JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
Nagrodę w kategorii przyjaciel studentów otrzymał dr Bartosz Kucia
z Wydziału Prawa i Administracji UŚ
Nagrodę w kategorii przyjaciel studentów otrzymał dr Bartosz Kucia z Wydziału Prawa i Administracji UŚ
Laureaci Laurów Studenckich 2015
Laureaci Laurów Studenckich 2015

Laury Studenckie wręczone zostały w następujących kategoriach: organizacja przyjazna studentom, promotor kultury studenckiej, studenckie wydarzenie roku, przyjaciel studentów oraz nagroda honorowa. Laureatem nagrody honorowej za całokształt pracy na rzecz rozwoju akademickości w regionie i w Polsce został JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, natomiast promotorem kultury studenckiej Henryk Grzonka, dziennikarz Polskiego Radia Katowice. Studenckim wydarzeniem roku okazał się cieszyński przegląd filmowy „czASkina” organizowany przez studentów animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną na Uniwersytecie Śląskim. Organizacją przyjazną studentom wybrane zostało Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. W drodze głosowania elektronicznego wybierany jest również pracownik uczelni, którego studenci darzą szczególną sympatią. Nagrodę w kategorii przyjaciel studentów otrzymał dr Bartosz Kucia z Wydziału Prawa i Administracji.

Laureatom w poszczególnych kategoriach wręczone zostały okolicznościowe statuetki. Wieczór uświetnił występ zespołu Coffee Experiment.


Fotografie: Grzegorz Adamek