Nowa rubryka: Nowe książki

Powyższe dwa teksty sygnalizujące i omawiające nowości wydawnicze autorstwa pracowników Uniwersytetu nie są zasługą redakcji, raczej - przyznajemy to - szczęśliwego przypadku ostatniej chwili przed zamknięciem obecnego numeru. Uzmysłowiło nam to potrzebę stworzenia jakiegoś miejsca w "GU" dla rzetelnego i sprawiedliwego informowania o wszystkim co na Uniwersytecie lub poza nim wydają jego pracownicy. Rzetelność możemy zapewnić tylko w ten sposób, że o tym co ukazało się na Uniwersytecie będzie nas informował Dział Wydawniczy i to mamy obiecane. Zaś o książkach wydawanych poza uczelnią muszą nas informować sami zainteresowani czyli autorzy. Postulat informowania sprawiedliwego tzn. jednakowego co do formy, treści i objętości możemy zrealizować tylko w ten sposób, iż niestety będą to suche notki bibliograficzne obejmujące nazwisko autora, tytuł, wydawcę, objętość i cenę. Ograniczenie to wynika również i z tego, że mogłoby się zdarzyć, iż zaledwie półstronicowe omówienia książek w sumie zajmą - tak to wyliczyliśmy - nawet i 2 strony "Gazety", co przy jej objętości będzie czytelniczo niestrawne.

Z żalem więc zapowiadamy, iż omówień - jak powyższe - zamieszczać nie będziemy. Natomiast wszystkich, którzy poczynając od października, wydali lub wydadzą książki poza Uniwersytetem i chcieliby poinformować o tym z łamów "Gazety" prosimy sygnalizowanie tego redakcji.

Autorzy: Redakcja